Фото: Glavcom.ua

Організація Навального озвучила нові подробиці про його отруєння

Сліди отрути з групи «Новачок» знайшли на пляшці, з якої Олексій Навальний пив у готельному номері.

Про це повідомили співробітники Фонду боротьби з корупцією на сторінці Олексія Навального в Instagram.

https://www.instagram.com/p/CFOnffrHZ0d/?utm_source=ig_embed

Про те, що сліди отрути виявили на шийці пляшки, з якої пив Навальний, писало німецькі ЗМІ ще 4 вересня. Однак не було достовірно відомо, де саме Навальний використовував цю пляшку. За однією з найпоширеніших і, як з’ясувалося, невірних версій, з пляшки політик пив у аеропорту.

У ФБК розповіли, що відразу після втрати свідомості Навального вирушили до готелю Xander, де обшукали номер політика на предмет можливих доказів. Зокрема, там була виявлена ​​недопита пляшка води, на якій пізніше німецькі лікарі виявили сліди отруйної речовини.

Томський Xander не прокоментував заяву ФБК. Співробітники фонду не коментують, як саме доставили пляшку води у Німеччину.

Як пише в своєму розслідуванні видання «Проект», з готелю Олексій Навальний поїхав у аеропорт вже будучи отруєним. При цьому у самій воді отруйної речовини, швидше за все, не було: один з розробників «Новачка» Володимир Углєв раніше говорив «Проекту», що якби отрута потрапила в організм політика перорально, то вже через кілька хвилин той би «бився в судомах».

Володимир Углєв, проаналізувавши симптоми отруєння і динаміку погіршення стану Олексія Навального, вважає, що він отримав дозу приблизно в 20% від смертельної, а речовина потрапила в його організм після контакту шкіри з отруєною поверхнею.

Коли і де стався цей контакт? Вранці, коли опозиціонер одягався, або ще ввечері? Сам політик не пам’ятає, коли саме пив з цієї пляшки, розповідає один із співробітників ФБК.

В готелі Олексій Навальний провів три ночі, і весь цей час жив в одному і тому ж номері. Володимир Углєв вважає, що отруйник міг обробити «Новачком» одяг Олексія. Це можна було зробити, або потрапивши всередину його номера, або, наприклад, капнув отруйної речовини у пакет з одягом у пральні. Один із співробітників ФБК розповів «Проекту», що в Xander політик віддав випрати брудний одяг, і пакет з чистими речами повісили на ручку номера. Але сталося це в перший день, і частина одягу Олексій Навальний потім одягав, що робить таку версію менш вірогідною.

Номер Олексія Навального у готелі Xander / Фото: Проект

Нагадаємо, вранці, 20 серпня Олексій Навальний повертався в Москву з Томська. Під час польоту політику стало погано, через що літак здійснив екстрену посадку в Омську. Російський опозиціонер був госпіталізований у важкому стані.

Лікарі омської лікарні дозволили транспортування Навального в Німеччину, і 22 серпня він був доставлений в Берлін. Німецька поліція взяла під цілодобову охорону клініку Charite в Берліні, де лікують російського опозиціонера.

Як відомо, 7 вересня, отруєного в Росії російського опозиційного політика Олексія Навального вивели зі штучної коми.

16 вересня, російський опозиційний політик Олексій Навальний вперше після отруєння виклав в Instagram свою фотографію і звернення до прихильників.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram