Опалювальний сезон під загрозою зриву по всій Україні – Микола Логвінов

З 20 травня поточного року теплопостачальні компанії України зможуть отримувати газ від «НАК «Нафтогаз України» виключно за передплатою. Все через те, що закінчився термін дії Постанови Кабінету Міністрів, яка зобов’язувала монополіста забезпечувати облгази паливом. Так звана ПСО про покладання спеціальних обов’язків на постачальників природного газу.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

У середньому «Миколаївоблтеплоенерго» споживає протягом опалювального сезону 500 мільйонів кубометрів газу, каже Микола Логвінов. Тобто в середньому на місяць підприємству необхідно заплатити монополісту 100 мільйонів гривень.

100 мільйонів, плюс треба врахувати, що ми виставляємо рахунки населенню 10-го числа, розраховуються вони в ідеалі до 20-го. Уявімо, що в нас ідеальна ситуація і оплата буде 100%. Тобто нам потрібен, як мінімум, двомісячний запас газу, а це 200 мільйонів гривень. При цьому нам необхідно погасити всі старі борги, які виникли через державне регулювання, не прийняті закони, підписання Меморандуму 9 лютого, то це ще 400. Тобто вже 600 мільйонів гривень і це тільки, щоб ми зайшли в опалювальний сезон, – розповів Микола Логвінов.

Через економічно необгрунтований тариф, каже директор «Миколаївоблтеплоенерго» у підприємства є заборгованість перед газорозподільчими компаніями у сумі 70 мільйонів гривень.

Але при такій вартості газу, як є зараз, тариф має бути 2200 грн за гігакалорію. Тобто тариф має піднятись на 900 гривень, а це на 70% більше. А значить рівень розрахунків (споживачів – ред.) впаде. Уявімо, що населення у нас свідоме і розраховуватиметься хоча б на 80%, це ще 100 мільйонів. Грубо кажучи 800 мільйонів гривень це мінімальна сума, якої потребує підприємство “Миколаївоблтеплоенерго” для входження в сезон і його більш-менш успішне проходження, – пояснив Логвінов.

За таких «ринкових» відносин про модернізацію тепломереж і ремонти можна забути. Також закінчення дії Постанови КабМіну передбачає відміну спеціальних рахунків для теплопостачальників.

Усі гроші за тепло автоматично надходили на спеціальний рахунок, а далі “Ощадний банк України” автоматично розподіляв кошти: частина грошей відходила НАК “Нафтогазу”, частина грошей надходила облгазу, частина грошей залишалась нам, – розповів Логвінов. – У нашій частині були гроші на зарплату, ремонт і електроенергію. Ми говоримо не тільки про збитковість тарифів, ми говоримо зараз про те, що опалювальний сезон в усій країні стоїть під великою загрозою.

Отже відтепер теплогенеруючі компанії купуватимуть газ виключно за 100% передплатою, або під гарантії банку. Станом на 20 травня «Миколаївоблтеплоенерго» за минулі опалювальні сезони заборгувало НАК «НАФТОГАЗ» 349 мільйонів гривень, розповів міський голова Олександр Сєнкевич. Все через державне регулювання та дію економічно необгрунтованих тарифів, які встановила НКРЕКП. Жодна банківська установа не надаватиме гарантій підприємству зі збитками.

Рахунки підприємства арештували. Фактично, робота заблокована. Учора підприємство було змушене припинити подачу пари до Пологового будинку № 1 та ЛШМД. Для початку наступного опалювального сезону Миколаївоблтеплоенерго потребує близько 900 млн гривень – це погашення боргів за попередні опалювальні сезони та передплата за газ для наступного сезону. Звідки взяти ці кошти – питання відкрите, – каже міський голова.

Микола Логвінов каже, протягом року (відколи стало питання про припинення дії постанови уряду про покладання спеціальних обов’язків на постачальників природного газу), обласна, міська влада і керівництво «Миколаївоблтеплоенерго» написали 145 звернень на народних депутатів та КабМін, однак це нічого не дало.

Міжгалузева асоціація з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго», до складу якої входять найбільші  підприємства комунальної теплоенергетики з усіх регіонів України, розробила та затвердила «Дорожню карту виходу з кризи». Прем’єр-міністру України та Голові Верховної Ради необхідно надати доручення Міністерству фінансів, Мінрегіону, НКРЕКП та іншим міністерствам та відомствам розглянути цю дорожню карту.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31