ФОТО: Укрінформ

Олена Зеленська презентувала оновлене меню для шкільних їдалень

Перша леді Олена Зеленська презентувала оновлене меню для шкільних їдалень. 

Про це на презентації оновленого меню для їдалень закладів середньої загальної освіти розповіла Олена Зеленська, повідомляє Укрінформ.

Я – мама, і мені не байдуже, що їдять мої діти і діти інших громадян у школі. Дійсно, ми не можемо проконтролювати, чим харчуються діти в школі, коли ми їх не бачимо. …Вдень багато дітей взагалі не харчуються, тому що їжа (в шкільній столовій – ред.) несмачна, холодна… Ми маємо зосередитися на головних напрямках реформи шкільного харчування, – сказала Олена Зеленська.

Читайте також: Має бути конкуренція між постачальниками, — Тетяна Домбровська про організацію харчування в освітніх закладах

Вона розповіла, що для запуску реформи шкільного харчування в 2020 році було проведено дослідження в 500 школах. За словами Олени Зеленської, в 91% шкільних столових у місті та 98% шкільних столових у сільській місцевості не перевіряють калорійність страв, 52% шкіл у селах та 40% шкіл у містах не мають належного приміщення та обладнання для столових, 25% шкіл не проводять контроль температури тих страв, які отримують діти. Лише 15% шкіл у сільській місцевості, і 36% шкіл у містах здатні забезпечити для дітей дієтичне харчування.

Так, протягом 2020 року було проведено зміну нормативної бази.

Читайте також: Зеленський підписав закон про передачу сільгоспземель з державної в комунальну власність

Оновлене меню розраховано на 4 тижні, включає 160 страв, серед яких традиційні українські страви, популярні страви різних кухонь світу, а також безглютенові позиції. Крім того, збільшено кількість фруктів та м’яса в раціоні.

Також, як додав на презентації міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, буде зменшено кількість солі у стравах. За його словами, це буде відбуватися поетапно. Також в закладах освіти не будуть представлені в меню перероблені, консервовані м’ясні вироби.

Нагадаємо, 11 березня, під час пленарного засідання Миколаївської міської ради ініціативна група батьків виступила з проханням «не забирати в них право» на самостійне харчування у дитячих садках.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram