ФОТО: ua.depositphotos.com

Оксфордський словник не зміг визначити слово року 2020

Оксфордський словник не зміг визначити слово, яке можна назвати основним у 2020 році. Вибір слова в 2020 році відрізняється від щорічного.

Про це повідомляється на сайті Оксфордського словника, передає УНІАН.

Англійська мова, як і всі ми, цього року повинна була швидко і неодноразово адаптуватися до подій у світі. Наша команда досвідчених лексикографів збирала та аналізувала ці лексичні дані на кожному етапі цього шляху, – сказано в повідомленні.

Експерти відзначили, що 2020 рік неможливо описати одним словом.

Ми вивчали, детально, теми, які були в центрі уваги нашого мовного моніторингу в цьому році, включаючи COVID-19, і всі пов’язані словникові запаси, політичну та економічну мінливість, громадську активність, навколишнє середовище і швидке впровадження нових технологій і поведінки для підтримки віддаленої роботи і проживання, – відзначили експерти.

Таким чином лінгвісти замість традиційно одного слова виділили кілька. Вони характеризують рік, що минає та описують найрізноманітніші події, які набули поширення в різних країнах.

Для Канади, Великої Британії та Австралії таким словом виявилося lockdown (локдаун), для США – shelter-in-place (самоізоляція, карантин), для Сінгапуру та Великої Британії – circuit breaker (Автоматичний вимикач), для Малайзії – movement control order (MCO, порядок контролю за рухом), для Філіппін – enhanced community quarantine (ECQ, повний карантин).

Нагадаємо, 23 листопада розпочався судовий процес проти експрезидента Франції Ніколя Саркозі. Це перший подібний випадок в історії Франції.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram