Фото: з відкритих джерел

Одній із керівниць «Партії Шарія» оголосили підозру: її можуть заарештувати на п’ять років

Служба безпеки України повідомила про підозру одній з керівниць «Партії Шарія». Вона, за даними слідства, займалася підробкою документів щодо обрання очільників цієї політичної сили.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Нею виявилася матір дружини Шарія Ольги Алла Бондаренко. Жінці оголосили підозру за ч. 2 ст. 205-1 Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, обмеження волі від трьох до п’яти років і заборону обіймати певні посади до трьох років або безстроково.

У СБУ є аргументовані докази причетності вказаної особи до підробки документів про перереєстрацію політичної партії «Об’єднана Україна» у політичну партію «Партія Шарія». Більше того, зловмисниця фальсифікувала протоколи засідань «політичної сили», що дозволило «обрати потрібних керівників партії», – йдеться у повідомленні.

Як пише Громадське, 1 березня СБУ повідомила, що виявила порушення під час реєстрації «Партії Шарія», зокрема факт внесення свідомо неправдивих даних під час перереєстрації політсили. Провадження відкрили за ст. 358 Кримінального кодексу, яка передбачає штраф або обмеження волі до двох років.

А в червні СБУ обшукала засновників громадської організації «Партія Шарія», причетних до розповсюдження в Києві агітаційних матеріалів, мета яких – змінити межі території або державного кордону України. Їм загрожує від трьох до п’яти років позбавлення волі.

Зі свого боку «Партія Шарія» у квітні 2021 року подала до ОАСК позов проти Служби безпеки України, де просить визнати протиправними дії СБУ щодо складання та надсилання до Міністерства юстиції листа про порушення партією законодавства. Рішення про відкриття справи ОАСК ще не оголосив.

Раніше повідомлялося, голова депутатської фракції «Партія Шарія» у Миколаївській міській раді Тетяна Кравчук пояснила причину заміни представників очолюваною нею політсили у виконавчому комітеті.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram