Очільник МОЗ розповів, як тестуватись на COVID-19 людям, які живуть у селах

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов нагадав про алгоритм тестування тих українців, які живуть у сільській місцевості.

Про це він розповів під час свого брифінгу, 3 листопада.

По-перше, і найголовніше: якщо ви відчули ознаки застуди – нікуди не треба їхати. Не треба цього робити, адже ви можете інфікувати оточуючих людей. Пацієнт з ознаками гострої респіраторної інфекції і який мешкає у селі повинен зателефонувати своєму сімейному лікарю. Якщо є симптоми тяжкого перебігу гострого респіраторного захворювання, температура тіла вища ніж 38 та хоча б один з наступних симптомів: кашель, утруднене дихання, біль у грудній клітці, задишка у спокій, ціаноз, порушення свідомості, ознаки дихальної недостатності та інші ознаки, які свідчать про критичний стан пацієнта, – розповів Максим Степанов.

За його словами, лікар відразу викликає мобільну бригаду, вона повинна зробити ПЛР-тест, взяти відповідний зразок для ПЛР-дослідження, або лікар приймає рішення про викликання швидкої екстреної медичної допомоги.

Дивіться також: Максим Степанов доповів у парламенті про ситуацію з COVID-19

Тому одразу телефонуйте своєму сімейному лікарю. Потім, якщо наявні покази – відбувається госпіталізація у визначені заклади охорони здоров’я. Або лікування за місцем перебування пацієнта, тобто в амбулаторних умовах у залежності від стану перебігу хвороби, – сказав міністр.

Також він вкотре наголосив, що виключно не слід займатися самолікуванням.

Не потрібно брати останні кошти й бігти в аптеку та купувати дороговартісні ліки, не треба шукати в інтернеті як лікувати COVID-19 – це справа спеціалістів, сімейного лікаря, – зауважив Максим Степанов.

Відзначимо, за минулу добу виявлено 8 899 хворих на коронавірус. Серед них 346 дітей та 401 медик. Найбільше нових випадків інфікування у Києві, Харківській області та Хмельницькій. На Миколаївщині зафіксовано 240 нових інфікованих.

Нагадаємо, Максим Степанов зазначив, що на виготовлення української вакцини від COVID-19 треба 100-150 мільйонів гривень.

Як відомо, фракція політичної партії “Голос” вимагає скликати позачергове засідання парламенту для того, аби звільнити міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram