Обласна влада планує залучити бізнес для вирішення проблеми питної води в сільських школах

Щоб вирішити проблеми з питною водою в сільських школах слід залучати соціально-активний бізнес. Про це заявила голова обласної ради Ганна Замазєєва, яка побувала з робочою поїздкою в Баштанському районі. Ще одна проблема, яка об’єднує мало не всі навчальні заклади в селах – це застарілі харчоблоки. Вони не відповідають сучасним вимогам до якісного і збалансованого харчування школярів.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Загальноосвітня школа в селі Явкіно, Баштанського району, заснована у 1983-му році. Здатна приймати до 450-ти учнів. Однак, освітній заклад потребує заміни обладнання в їдальні, поліпшення матеріально-технічної бази, каже директор школи Валентина Котовська.

Коли ми вирішуємо все це на місцях, наприклад, мер, керівник школи, мер, голова міської ради, голова сільської ради, то краще, коли було б задіяно більше структур. Я думаю, що в цьому разі результат буде кращий, – каже директор Явкінської школи Валентина Котовська.

Харчоблок у школі є, а отже його можна модернізувати, а не будувати з нуля. Для отримання коштів на переобладнання їдальні потрібно брати участь у мікропроєктах, каже голова обласної ради. Такий досвід вже має, наприклад, Широківська загальноосвітня школа. Навчальний заклад переміг в конкурсі мікропроєктів і вже завершує переоснащення своєї їдальні. Також в рамках реформи системи харчування в навчальних закладах розпочалось відновлення харчоблоків за рахунок державних субвенцій.

По харчоблоку зараз є програма і буде велика субвенція на 1 мільярд гривень, як заявив наш прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Це також за програмою Олени Зеленської, за її підтримки іде відновлення харчоблоків у сільських, селищних середньоосвітніх школах. Тож за цією програмою ми подамось щодо харчоблоків, – розповіла Ганна Замазєєва.

Однак є в районі школи, які власними силами модернізували їдальні, налагодили приготування їжі за новим меню. Ідеться про Березнегуватський заклад загальної середньої освіти.

Намагаємось, щоб вони всі були охоплені гарячим харчуванням, бо це велика складова для здоров’я дітей. Діти працюють тяжко в школі, велике навантаження, тому ми повинні якісно харчуваться. Здорове харчування – це запорука життя будь-якої людини, а тим паче молодого організму, який росте, – каже директор Березнегуватської ЗОШ Галина Рудчик.

У більшості сільських шкіл Баштанського району відсутня система очищення води. Тож воду для приготування їжі і споживання привозять з міста, або з інших районів області. Щоб усунути цю проблему слід залучати соціально-активний бізнес, переконана Ганна Замазєєва.

Я думаю, що саме на цей проєкт ми не будемо втрачати жодної бюджетної копійки і зможемо це зробити самим найближчим часом, – запевнила голова обласної ради.

Керівництво шкіл і району підтримує ідею встановлення системи очистки води і запевняє, готове власним коштом утримувати дороговартісне обладнання в робочому стані.

Раніше повідомлялось, що Уряд визначив перехідний період для реформи шкільного харчування.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram