ФОТО: УНІАН

Нову модель організації Національної поліції запускають в Україні

Нова модель організації Національної поліції України продиктована необхідністю створення єдиного безпекового простору, оперативного реагування на виклики та доступністю поліцейських послуг.  

Про це Голова Національної поліції розповів сьогодні, 11 лютого, під час розширеного засідання колегії Міністерства внутрішніх справ України, повідомляє пресслужба Нацполіції.

За словами Ігоря Клименка, перед запуском нової моделі організації роботи був проведений досконалий аналіз, вивчена оперативна обстановка та визначене навантаження на кожного працівника поліції, врахована чисельність і густота населення в тому чи іншому районі.

В Україні успішно пройшла адміністративно-територіальна реформа: 490 районів ліквідовано, натомість створено 119 і 17 на тимчасово окупованих територіях. Тож спершу ми вирішили відштовхуватися саме від цих нововведень. Але ми не просто слідували новоутвореним районам, а провели детальний аналіз. У результаті у нас з’явилося 132 районні підрозділи поліції – управління та відділи. Щоби максимально охопити населення поліцейським захистом, у їх складі ми створили відділи, відділення та сектори поліцейської діяльності, – розповів Голова Національної поліції України. 

ФОТО: Нацполіція

У той же час він повідомив, що відділення поліції поділені на два типи: одні будуть мати у штаті слідчі підрозділи та карний розшук, а в інших залишиться лише дізнання та превентивні служби. Це пояснюється тим, що злочини невеликої тяжкості тепер є кримінальними проступками, які  можуть розслідувати поліцейські офіцери громади, дільничні та працівники ювенальної превенції. Тож не всі невеликі підрозділи потребують у своїй структурі кримінальну поліцію та слідство. Бо населення на тій території обслуговування в принципі небагато і криміногенна ситуація спокійна.

Читайте також: Кіберполіцейські викрили двох українців, які торгували даними про перетин кордону

Також Ігор Клименко пояснив, що сектори поліцейської діяльності – це невеликі підрозділи поліції, де буде працювати лише превенція – тобто групи реагування, які оперативно виїжджають на виклики по 102, а також дільничні офіцери поліції, які безпосередньо працюють із населенням.

Поліцейські послуги стають доступнішими, збільшується поліцейська присутність. Поліцейська присутність – це про те, як швидко поліцейський прибуде на допомогу та як завдяки профілактиці зменшується кількість скоєних правопорушень. Змінивши підхід до організації діяльності поліції, ми скорегували поліцейську присутність там, де її практично не було. У той же час посилили кримінальний блок та слідство там, де фіксували перенавантаження. Тож нова модель роботи поліції введена, аби в будь-якому населеному пункті країни люди могли отримати однаково якісний поліцейський сервіс і почували себе в безпеці, – підсумував Ігор Клименко. 

Нагадаємо, Національна гвардія України в 2021-2022 роках отримає десять вертольотів типу H225 в рамках реалізації контракту з Airbus Helicopters.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram