Водень. Фото: Цікаві факти

Німеччина хоче розвивати з Україною “водневе партнерство”

Німеччина готова розвивати співробітництво з Україною у галузі водневих технологій, а також допомогти їй в розробці власної водневої стратегії.

Про це розповів керівник групи міжнародного співробітництва у сфері водню та енергетичного палива Німецького енергетичного агентства (dena) Кіліан Кроне під час Першої щорічної міжнародної конференції «Розвиток водневих технологій в Україні та світі», передає Укрінформ.

Кроне зазначив, що використання водню буде необхідним з огляду на зобов’язання Німеччини у рамках амбітних цілей «кліматичного нейтралітету».

«Без водню ми не зможемо здійснити енергетичний перехід, ми не зможемо зробити це самостійно, автономно», – визнав він.

Зменшення на 90-95% використання викопних видів енергії повинно базуватися на використанні енергоносіїв на базі саме водню, сказав Кроне. При цьому його імпорт буде перевищувати власне виробництво.

ФРН хоче сформувати «водневі партнерські взаємини» та наразі визначає коло країн для такої співпраці. У 2019 році було здійснено перший аналіз країн, які мають економіки, що дозволяють використовувати водень, а також мають законодавство, яке дозволяє міжнародну співпрацю на цьому напрямку.

Читайте також: Україна візьме участь в одній із найвпливовіших продуктових виставок світу

За оцінкою Кроне, «Україна знаходиться у досить вигідному становищі», отже є великі шанси для налагодження партнерства. Але Києву, додав він, треба зосередитися на вдосконалені законодавства щодо зеленого водню, що дозволить чітко будувати партнерські взаємини.

Перевагою України є, зауважив Кроне, долучення до європейської транспортної мережі, що відкриває можливості, зокрема, для змішування водню з іншими енергоносіями для транспортування. Але, додав він, треба провести модернізацію ГТС.

Читайте також: Україна на третину скоротила імпорт з Росії та країн СНД

За його словами, треба зрозуміти, наскільки швидко можна налагодити виробництво водню в Україні, щоб вона стала частиною європейських та світових зусиль, спрямованих на декарбонізацію економіки і стала партнером ФРН.

Нагадаємо, що високі керівники провідних японських і світових компаній готові обговорювати з Україною питання співпраці у сфері зменшення викидів вуглецю та енергоефективності.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram