Небезпека лишається: на Миколаївщині пастух підірвався на ворожій міні

В одному із населених пунктів Березнегуватської громади чоловік випасав худобу і натрапив на вибуховий предмет, ймовірно міну-пелюстку. Постраждалий зазнав міно-вибухову травму і був ушпиталений. Миколаївські піротехніки закликають всіх мешканців нещодавно деокупованих громад і територій, де точилися бої бути максимально обережними та пильними.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

На території деокупованих частин Миколаївського та Баштанського району тривають роботи з розмінування. Зважаючи на великий обсяг робіт Головне управління ДСНС вирішило сформувати зведені загони, аби якомога швидше убезпечити житлові сектори та відкриті околиці звільнених громад Миколаївщини. Підполковник цивільного захисту Олександр приїхав сюди з Київської області, каже, окупанти під час відступу залишають чимало небезпечних предметів: від поодиноких саморобних вибухівок до цілих замінованих ділянок, а тому роботи вистачає.   

Кілометр за кілометром піротехнікам часто зустрічаються протипіхотні міни, встановлені на розтяжках, протитанкові міни, ручні гранати, касетні боєприпаси.

Деякі боєприпаси можуть здетонувати в будь-який момент. Вони не підлягають транспортуванню, тож піротехнікам доводиться знешкоджувати їх на місці.

У Головному управлінні ДСНС у Миколаївській області закликають всіх мешканців деокупованих громад і територій, де точилися бої, бути обережними та пильними. 16 лютого в одному з населених пунктів Березнегуватської громади чоловік випасав худобу і натрапив на вибуховий предмет, ймовірно, міну-пелюстку. Постраждалий отримав мінно-вибухову травму. Розмір міни – близько 12 сантиметрів, вона має сірий колір або ж «хакі», тож  виявити її в полі або на ґрунтовій дорозі зазвичай важко. А відтак, ДСНСники закликають не нехтувати правилами мінної безпеки.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення виявлено понад 10 тисяч вибухонебезпечних предметів, які знищені шляхом контрольованого підриву.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram