Не вистачає лікарів: Віталій Кім про ситуацію з COVID-19 у міських лікарнях

Станом на 26 березня в Миколаєві 216 медпрацівників хворіють на коронавірус. З них 67 осіб – лікарі та 118 – середній медичний персонал.

Про це розповів голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім під час прес-конференції.

У зв’язку із зростанням захворюваності на COVID-19 серед медиків і збільшення кількості ліжок у лікарнях, області не вистачає лікарів.

Зараз ми передивляємося логістику, щоб можна було розміщувати хворих на коронавірусну інфекцію не тільки в місті, а й в обласних лікарнях за межами міста. Але… Нам не вистачає бригад, навіть терапевтів і середнього медичного персоналу для того, щоб забезпечити роботу лікарень та обслуговувати пацієнтів, – сказав губернатор.

Тому Миколаївська ОДА планує залучати лікарів з інших областей або навіть країн для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Їх забезпечать проживанням в санаторії. Якщо питання вдасться вирішити юридично, його винесуть на найближчу сесію.

Також Віталій Кім зазначив, що COVID-19 почав «молодшати» та, за словами спеціалістів, став втричі заразнішим. Так, в Миколаєві ситуація з коронавірусом загострилася одразу за трьома показниками: рівнем захворюваності населення, завантаженості ліжок та госпіталізації пацієнтів.

Ми готувалися до спалаху давно. На березень додатково мають розгорнути 209 койко-місць. Також ми закупили кисневі концентратори. Гроші, які закладено в бюджет, є, працюють державні субвенції на придбання медичного обладнання. В обласному бюджеті теж маємо резервні кошти, які дають нам змогу оперативно реагувати на зміни. Наразі койко-місць та лікарень, які готові приймати пацієнтів, більше, ніж персоналу, який готовий працювати, – додав Кім.

Нагадаємо, у Миколаївській області з 27 березня почнуть діяти обмеження червоної зони.

Раніше повідомлялося, міський голова Олександр Сєнкевич закликає миколаївців робити щеплення від COVID-19.

Поширити:

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930