Фото - НБУ

НБУ випустив до обігу монету, присвячену відомому спортсмену

Національний банк України, продовжуючи серію “Видатні особистості України” вводить в обіг пам’ятну монету номіналом 2 гривні  “Іван Піддубний”, присвячену 150-річчю від дня народження славетного спортсмена, шестиразового чемпіона світу з греко-римської боротьби Івана Максимовича Піддубного.

Про це інформує офіційний сайт НБУ. “Чемпіон чемпіонів”, “король чемпіонів”, як писала про борця тогочасна європейська преса, прославився богатирською силою, мужністю, спритністю, силою духу.

За 40 років Піддубний не програв жодного чемпіонату і мав поразки тільки в окремих поєдинках. Нащадок козацького роду, він здобув легендарну славу атлета, його ім’я стало символом незламної сили народу. Донині в Україні людей великої фізичної сили порівнюють із Піддубним.

Читайте також: До Дня Незалежності Нацбанк вводить п’ять нових монет

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений. На аверсі монети розміщено: угорі – написи УКРАЇНА/ 2021, під якими – малий Державний Герб України; у центрі – стилізовану композицію у вигляді медалі на стрічці: зображено Земну кулю, навколо якої написи: УКРАЇНСЬКИЙ БОГАТИР (півколом над кулею), ЧЕМПІОН ЧЕМПІОНІВ (півколом під кулею); номінал монети – 2/ГРИВНІ (унизу на дзеркальному тлі); по обидва боки від центральної композиції – стилізовані сцени боротьби; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

Фото – НБУ

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено І. Піддубного, праворуч від якого – роки життя 1871/1949 та напис ІВАН ПІДДУБНИЙ (півколом праворуч). Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори: Святослав Іваненко, Анатолій Дем’яненко.

Читайте також: НБУ ввів до обігу нову монету – День пам’яті полеглих захисників України

Пам’ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Нагадаємо, що Національний Банк України з 12 жовтня минулого року ввів до обігу пам’ятну монету України “Передова” (номіналом 5 гривень).

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram