Фото - НБУ

Нацбанк випустить першу пам’ятну монету про війну України з РФ

Вибір можна було здійснити серед 80 робіт від 35 учасників, які взяли участь у конкурсі.

Нацбанк оголосив результати конкурсу ескізів і творчих робіт, присвячених боротьбі України з російськими окупантами, тож розпочинає роботу над створенням відповідної серії пам’ятних монет. Перша із них називатиметься «В єдності – сила».

Це буде монета номіналом 5 гривень, на одному боці якої відтворять мотиви ескізу «Єдність – сила» авторства Аліни Малюти, що увійшов до п’яти кращих ескізів за підсумками відкритого голосування. Інший бік – за мотивами ескізу «Допомога країн-партнерів» авторства Сергія Топкіна, який також брав участь у конкурсі.

«Наша монета матиме назву «В єдності – сила». Сила, яка відображатиме всенародне єднання українців у боротьбі проти російського агресора, а також міжнародну підтримку, яку надає Україні весь світ», – прокоментував заступник голови Національного банку України Олексій Шабан.

За підсумками відкритого народного голосування найбільшу кількість голосів отримали також ескізи:

«Острів Зміїний». Автор роботи – Віталій Шеварьов (Україна).

«Привид Києва». Автор роботи – Марина Куц (Україна)

«Слава Героям». Автор роботи – Мирослав Грич (Miroslav Hric) (Словаччина\Чехія)

«Україна – мати героїв». Автор роботи – Марія Падій (Україна)

Отримані інші ескізи та творчі роботи Національний банк також буде втілювати в нумізматичній продукції України (пам’ятних монетах, медалях, сувенірних банкнотах).

В НБУ додали, що загальнонаціональне голосування за кращі ескізи монет та творчі роботи, присвячені героїчному опору Збройних Сил України та всього українського народу військовій агресії РФ, тривало 5-20 квітня. Участь у ньому взяли майже 3000 людей. Вибір можна було здійснити серед 80 робіт від 35 учасників, які взяли участь у конкурсі.

Нагадаємо, що Центральний банк Естонії показав дизайн 2-єврової монети, присвяченої Україні. Дизайн монети, створеної студенткою з Харкова Дар’єю Титовою, вже затверджено наглядовою радою банку. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram