НБУ. Фото - bank.gov.ua

Нацбанк вводить в обіг пам’ятну монету «Маяки України»

Національний банк з 22 липня вводить в обіг пам’ятну монету “Маяки України” номіналом у 5 гривень та тиражем 35 тис. штук.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

В Україні, яка розташована на перетині торгових шляхів Східної Європи і Середземноморського басейну та має понад 2 500 км морського узбережжя, налічуються десятки маяків, кожен із яких має власне ім’я, історію та форму.

Маяки не лише виконують функцію забезпечення судноплавства, а також є надбанням національної культурної спадщини України, – йдеться у повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, написи: Україна (під гербом), 2021 (праворуч від герба); у центрі – композиція: на тлі стилізованих хвиль – фрагмент карти України, на береговій лінії якої крапками позначені маяки; номінал монети – 5/гривень (унизу на дзеркальному тлі); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від карти).

Читайте також: Нацбанк змінить дизайн монет номіналом 1 та 2 гривні

Фото – Нацбанк України
Фото – Нацбанк України

На реверсі монети розміщено: у центрі на тлі лімба компаса – зображення рози вітрів, що символізує правильний вибір шляху та щасливе його завершення, навколо якої на тлі стилізованих хвиль зображено маяки та їхні назви: Станіслав/Аджигольський Задній (угорі ліворуч), Зміїний (ліворуч), Євпаторійський (унизу ліворуч), Меганомський (унизу), Іллінський (унизу праворуч), Бирючий (праворуч); угорі – чайки та напис Маяки/України.

Читайте також: Україна отримала $ 350 млн від Світового банку

У лютому повідомлялось, що Національний банк України планує випустити пам’ятну монету до 200-річчя Миколаївської астромічної обсерваторії.

Як відомо, на початку травня Україна отримала позику Світового банку в рамках ініціативи справедливого розподілу вакцин від коронавірусу у світі COVAX.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031