Фото: Національний банк України

Нацбанк вводить в обіг монету номіналом 10 гривень

В Україні від завтра, 3 червня, Національний банк України вводить в обіг нову монету номіналом в 10 гривень.

Про це повідомляють в прес-службі Нацбанку.

Введення в обіг монети номіналом в 10 гривень це частина комплексного рішення по оптимізації і поновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який триває з 2014 року.

 Його мета – забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес., – сказано в повідомленні.

У банку відзначають, що завдяки комплексним змінам номінальний ряд гривні в кінці кінців скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень).

Таке співвідношення є не лише зручним для здійснення розрахунків і задовольняє потреби української економіки в готівці, але й відповідає практиці провідних центральних банків (Канади, Великобританії, Австралії, Данії, Угорщини, Чехії, Японії тощо), – сказано в повідомленні.

Нова монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 грама. Вона виготовлена ​​з цинкового сплаву та гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина і гурт) нова 10-гривнева монета істотно відрізняється від їх монет номіналом 1, 2 і 5 гривень.

Нагадаємо, НБУ випустить пам’ятну монету, присвячену Миколаївській обсерваторії.

Як відомо, музей історії України у Другій світовій війні тепер можна відвідати онлайн.

Раніше повідомлялось, у 2020 році світовий ВВП скоротиться на 3% через COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram