Чорне море. Фото - Радіо Свобода

НАТО продовжить посилювати підтримку України в Чорному морі

Генеральний секретар Організації північноатлантичного договору Єнс Столтенберг заявив, що НАТО продовжує посилювати підтримку для України в Чорному морі.

Як передає УНІАН, про це Столтенберг сказав у Брюсселі на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Читайте також: В Україні створять Центр протидії дезінформації

Столтенберг заявив, що треба розуміти стратегічну важливість Чорного моря для Альянсу, яке омиває береги трьох країн-членів НАТО – Туреччини, Болгарії і Румунії, а також двох близьких партнерів, які високо цінуються – України і Грузії.

“Водночас ми бачили значне воєнне нарощення Росії у Чорному морі, не в останню чергу через незаконну анексію Криму, і також більшу присутність сил у морі і повітряному просторі”, – сказав Столтенберг.

Він нагадав, що Альянс теж збільшив свою присутність у Чорному морі, зокрема завдяки збільшенню військово-морських сил і здійсненню патрулювання в повітряному просторі. Також на суходолі біля Чорного моря розміщено більше військ Альянсу, і ці війська проводять навчання. У Крайові (Румунія) розміщується багатонаціональна бригада Альянсу.

“НАТО посилило свою воєнну присутність у регіоні Чорного моря, тому що ми визнаємо велику стратегічну важливість цього регіону для всіх країн-членів НАТО, але і також для нашого близького партнера, України”.

“Ми також збільшуємо нашу підтримку для наших партнерів, України і Грузії. Зоерема, завдяки цій підтримці ми допомагаємо їхнім морським силам, включно з береговою охороною”, – заявив Столтенберг.

Також він сказав, що в Альянсі зацікавлені забезпечити в Чорному морі свободу судноплавства і застосування міжнародного права, і що не буде домінування однієї країни над цими водами.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський підписав закон про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі у багатонаціональних навчаннях.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram