Нам вдалось зберегти за час карантину понад 10 тисяч робочих місць, – Дмитро Оборонько

Директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько розповів про особливості роботи організації під час карантину та збереження понад 10 тисяч робочих місць у Миколаївській області.

Про це він розповів в ефірі програми “Діалог” на телеканалі “МАРТ”.

Порівнюючи роботу обласного центру зайнятості з показниками попередніх років, Дмитро Оборонько зазначив, у минулому вона тривалий час мала стабільний характер. Однак з початком карантину у березні 2020 року ринок праці миттєво відреагував різким збільшеням людей, котрі потребували працевлаштування.

Найбільший пік стався наприкінці квітня – початку травня місяця. У цей період ми відчули, що кількість людей, які приходили до нас за допомогою і консультацією по Миколаївській області зросла у 2,5 рази, зокрема у обласному центрі динаміка становила понад 4,5 рази. Наприклад, у минулому році до міського центру зайнятості щоденно зверталось 60 осіб, то цього року під час карантину більше 400 чоловік вдень, – розповідає Дмитро Оборонько.

Очільник обласного центру зайнятості відзначив, станом на кінець серпня до служби звернулось більше 56 тисяч людей за відповідними консультаціями, зокрема 36 тисяч осіб отримали статус “безробітній”. Крім того, у зв’язку зі скороченнями попиту на ринку праці, відповідно зменшилась кількість вакансій – біля 17 тисяч було зареєстровано протягом поточного року у межах Миколаївської області.

Наше основне завдання у цьому році – це доопрацювати з роботодавцем щодо подачі вакансій, адже якщо ми говоримо про легалізацію праці і її ринку, то нашим основним показником полягалає у кількості офіційних вакансій, котрі роботодавці подають до центру зайнятості, – пояснив Дмитро Оборонько.

Дивіться також: Майже дві тисячі миколаївських підприємців звернулись до служби зайнятості, – Олександр Сєнкевич

За його словами, для досягнення цієї мети була розпочата робота за програмою допомоги по частковому безробіттю. На початку карантину, завдяки зусиллям фахівців Миколаївського обласного центру зайнятості – вдалось завести кошторис у розмірі 60 мільйонів гривень. У подальшому гроші були спрямовані на власні рахунки роботодавців у рамках визначеної допомоги.

Вчасно освоївши наданий кошторис, вже на початку літа його було збільшено на рівень 80 мільйонів гривень. Як підсумок, ця програма довела свою ефективність і завдяки наполегливій праці наших працівників, скоординованих дій з соціальними партнерами та порозуміння з органами місцевої влади – нам вдалось зберегти за період карантину більше 10 тисяч робочих місць у наших роботодавців, – підсумував Дмитро Оборонько.

Нагадаємо, уряд прийняв рішення про реалізацію експериментального проекту із реєстрації безробітних і призначення виплат допомоги по безробіттю в електронній формі через портал “Дія”.

Раніше повідомлялось, Національний банк і Кабінет міністрів України розробили дві програми екстреної кредитної підтримки малого і середнього бізнесу, який постраждав від карантину.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram