Фото: Національний антарктичний науковий центр

На станцію «Академік Вернадський» в Антарктиді неочікувано повернулися пінгвіни

На українську станцію “Академік Вернадський” в Антарктиді неочікувано повернулися пінгвіни.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Facebook.

Пам’ятаєте, як в кінці травня ми писали про останнього пінгвіна, який залишив нашу станцію “Академік Вернадський” і поплив у вирій, де тепліше? Так ось сьогодні на станції зафіксували п’ять пінгвінів, які неочікувано для цього періоду року (а нагадуємо, зараз в Антарктиді розпал зими, відповідає початку лютого у нас) повернулися”, – йдеться у повідомленні.

Науковці зазначили, що це пінгвіни дженту або субантарктичні, які є типовими мешканцями острову Галіндез у всі сезони, крім зими.

За словами біолога 25-ї Української антарктичної експедиції Олександра Салганського, зазвичай, масове повернення пінгвінів на острів спостерігається у другій половині жовтня (відповідає квітню у нашій півкулі).

Як зазначається, у попередні роки острів взимку був майже весь скутий кригою, зими були сніжні і люті, але цього року зима видалася аномально теплою – висота снігового покриву 46 см (для порівняння – два роки тому в аналогічний період ця цифра була втричі більшою – 151 см, у 2019 – 130 см).

Науковці розповіли, що вдень сніг тане, денна температура на станції 5 серпня сягала плюс 2,3 градуса, а 4 серпня – плюс 4,1 градуса.

Нагадаємо, Українські полярники зіграли у футбол в Антарктиді

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram