На Миколаївщині визначили переможців грантового проєкту «Громада своїми руками»

На Миколаївщині визначили переможців конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками». В нашій області він відбувся вперше, одразу в двох громадах області в Коблівській та Березанській. Ініційований енергетичною компанією ДТЕК. Перший крок – визначити найкращі ідеї, наступний – фінансування проєктів, яке компанія візьме на себе.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

В цілому від двох ОТГ надійшло 36 заявок на реалізацію міні-проєктів, серед них визначили двадцятьох переможців.

Цей конкурс дійсно є важливим і він допоможе людям вирішити якісь їх певні проблеми, або втілити їх ідеї в життя. Тому зараз такі приємні відчуття, такий посмак для того, щоб ми могли далі вже працювати, – розповіла координаторка проєкту “Громада своїми руками” в Миколаївській області Юлія Стадник.

Переможців обирала конкурсна комісія, до якої входять представники місцевої влади, громадськості, та компанії ДТЕК.

І потім кожен член комісії оцінював індивідуально ці заявки. Потім формувалась середня оцінка по їх критеріям і потім ще додавались оцінки по 5 балів, згідно результатів онлайн голосування. Тому що проводилось ще онлайн голосування по кожній громаді. Люди могли віддавати свій голос за той проєкт, який їм цікавий, – каже Юлія Стадник.

Від кожної громади визначили по 10 переможців, свої ідеї найближчим часом вони втілять у життя за фінансової підтримки компанії ДТЕК. Це проєкти пов’язані з поліпшенням інфраструктури, в тому числі для розвитку дітей та молоді, для людей літнього віку, також проєкти пов’язані з принципом безбар’єрності.

По-перше, це розвиває соціальну активність наших громадян, мешканців, які проживають на нашій території, їхнє розуміння про те, що зміни можна здійснювати спільно як з владою, так і з бізнесом і впливати на ці зміни на цій території, де ти проживаєш, – розповіла секретар Коблівської сільської ради Світлана Талоха.

Серед переможців 3 міні-проєкти від мешканців села Краснопілля, розповіла староста села Інна Крецу. Це літня альтанка на території садочка, зона відпочинку в самому населеному пункті та облаштування тротуарних зон з безбар’єрним доступом.

Коли громада робить щось загальними зусиллями, то вона буде намагатись розвивати, щось вкладати в розвиток. А коли це робить одна людина, це не цінують, треба тільки загальним зусиллями, – переконана староста села Краснопілля Інна Крецу.

Окрім реалізації міні-проєктів, лідер у галузі енергетики компанія ДТЕК зводить на Миколаївщині потужну вітроелектростанцію. Роботи на майданчику тривають. Новий проєкт дасть поштовх для соціального розвитку регіону.

Компанія ДТЕК – це соціально-відповідальна компанія. На всіх територіях присутності ми робимо і розвиваємо бізнес, ми підтримуємо території і підтримуємо громади. У нас є програма соціального партнерства, – повідомив директор Тілігульської вітроелектростанції Олег Соловей.

Також у травні цього року між обласною радою, адміністрацією та компанією ДТЕК був підписаний меморандум про співпрацю. Згідно з ним  у рамках реалізації Програм соціального партнерства на розвиток громади отримають близько тринадцяти мільйонів гривень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram