На бюджетній комісії міськради депутати заслухали звіт по економії коштів у 2022 році

8 грудня, заплановане засідання депутатської комісії з питань планування бюджету не відбулося через відсутність кворуму серед її членів. Однак перед присутніми виступила директорка департаменту фінансів Віра Святелик зі звітом по економії коштів мерії по різним відомствам.

Про це йдеться у сюжеті кореспондента телекомпанії «МАРТ».

За її словами це стало можливим оскільки решта управлінь та відомств заощадили у цьому році з різних причин: не встигли освоїти кошти, провалено проведення тендерів, згорнуто деякі проєкти, або зуміли заощадити на втіленні вже реалізованих планів.

Загальна суму економії Віра Святелик не назвала. Не використані упродовж року гроші чиновник мають повернутися до міської казни. Далі їх включають вже до кошторису наступного року і потім долю цих коштів вже мають узгоджувати депутати на сесії: або направити на рахунки відомств повторно, щоб ті завершили незакінчені проєкти, чи на інші цілі.

Воно в зал все одно піде. Ми зараз можемо напрацювати якісь зміни чи пропозиції, що ми вважаємо необхідними від комісії. Якщо таких немає, то воно піде у сесійну залу в такому вигляді. Голосуватиметься чи ні, це вже інше питання, — зазначив голова комісії Федір Панченко.

Між членами комісії та чиновниками виникла дискусія. За словами других, вони були змушені заощадити гроші на деяких проєктах, аби з них оплатити комунальні послуги на інших об’єктах, тому тепер просять включити незавершені проєкти в новий бюджет.

— Ви ж зараз ці гроші, що передбачені на затверджені цілі не залишаєте, ви їх використовуєте. А що ви з перерозподілу будете докидати? – запитав Федір Панченко чиновників.

— Ми розраховуємо, що у нас ще буде економія на об’єктах, – відповіла представниця з департаменту ЖКГ.

— Економія чи ще інші об’єкти не виконаєте? – поцікавився знову голова комісії.

— Деякі об’єкти ще перебувають в торгах, – відповіла чиновниця.

— Вам не здається, що ви збираєтесь докинути вже більше, ніж планувалась. Кредит занадто великий виходить, – підкреслив депутат.

Член комісії Андрій Єрмолаєв зазначив, в такому разі виникає проблема, адже незавершені проєкти у цьому році, так чи інакше потрібно буде включати в новий бюджет. Тож, краще виділити додаткову суму на оплату комунальних послуг, аніж декілька разів перезподіляти кошти з різних бюджетів на одні й ті ж проєкти. В іншому випадку це може призвести до зайвої бюрократичної тяганини, а депутат Сергій Кантор припускає і додаткових витрат.

Якщо ці гроші зараз туди підуть безповоротно, то в їм знову треба робити новий проєкт, експертизу. І це знову до серпня місяця, і це знову буде дорожче. Все, що було спроектовано та отримані експертизи цьогоріч, вже на наступний рік треба робити наново і на це треба гроші. А виходить, що кошти, які були витрачені цього року на ці проєкти — просто вилетіли в трубу, а це мільйони гривень, — заявив Сергій Кантор.

Через відсутність кворуму на засіданні комісії жодної пропозиції її члени подати не зуміли, відповідно і проголосувати теж. До моменту голосування за проєкт нового кошторису депутати ще мають можливість внести свої пропозиції, проте це вже буде розглядатися на засіданні сесії.

Нагадаємо, на засіданні бюджетної комісії Миколаївської міськради, 7 грудня, депутати заслухали звіти посадовців щодо використання коштів бюджету міста упродовж 2021 року. У порядку денному також мали відзвітуватися і голови Центральної, Заводської, Інгульської та Корабельної районних адміністрацій Миколаєва.

Також «МАРТ» повідомляв, 3 грудня директорка департаменту фінансів Віра Святелик ознайомила депутатів з тим, що головні розпорядники коштів підготували список своїх пропозицій щодо необхідних сум грошей з бюджету Миколаєва на 2022 рік. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram