ФОТО: УНІАН

МЗС закликає світ долучитися до вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру

Міністерство закордонних справ України закликає міжнародних партнерів долучитися до комеморативних заходів для вшанування пам’яті загиблих у Бабиному Яру і зусиль з відновлення та утвердження історичної правди і справедливості.

Про це йдеться у коментарі МЗС до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру.

29 вересня – скорботна і глибоко символічна дата в історії України. Цього та наступного дня 80 років тому нацисти стратили у Бабиному Яру майже 34 тисячі українських євреїв.

Конвеєр смерті у Бабиному Яру не зупинявся аж до визволення Києва від окупантів. Він забрав життя понад 100 тисяч українців, євреїв, ромів та людей інших національностей. Урочище Києва перетворилося на один із епіцентрів Голокосту в Східній Європі. Загалом у роки Другої світової війни нацисти вбили щонайменше півтора мільйона українських євреїв – чверть усіх жертв Голокосту на території Європи, – зазначають у МЗС.

Читайте також: Під Харковом вшанували загиблих у авіатрощі Ан-26

Повідомляється, що 29-30 вересня в Україні відбудуться комеморативні заходи для вшанування пам’яті загиблих у Бабиному Яру, 6 жовтня на території урочища відбудуться жалобні заходи за участю світових лідерів, представників міжнародних організацій, впливових єврейських громадських об’єднань, свідків Голокосту, українців, які рятували євреїв від смерті під час нацистської окупації та Праведників народів світу з інших країн. 

Вшановуючи світлу пам’ять багатомільйонних жертв Голокосту, закликаємо міжнародних партнерів долучитися до комеморативних заходів у Бабиному Яру і зусиль з відновлення та утвердження історичної правди і справедливості. Віримо, що саме міжнародна солідарність, об’єднання в ім’я збереження і утвердження загальнолюдських цінностей, запобігання дискримінації за будь-якою ознакою стануть надійними гарантіями того, що подібні трагедії людства більше ніколи не повторяться, – наголошують в МЗС.

Нагадаємо, 22 вересня у Миколаєві відбулись урочисті заходи з нагоди Дня партизанської слави. Миколаївці зібрались біля пам’ятника  Віктору Лягіну, щоб вшанувати подвиг воїнів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram