МЗС Польщі заявило про погіршення становища та дискримінацію поляків в Україні

Заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що поляки в Україні зазнають дискримінації щодо свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова.

Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на польські ЗМІ.

У четвер парламентська комісія зі зв’язків із поляками за кордоном заслухала інформацію міністра закордонних справ про стан поляків в Україні.

Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що «становище поляків в Україні змінюється у гірший бік». За його словами, це відбувається через об’єктивні та суб’єктивні чинники. Одним із об’єктивних чинників, за його словами, є соціально-економічна ситуація, яка спонукає людей польського походження в Україні емігрувати.

Польські громади в Україні скорочуються тривожними темпами, особливо серед молоді, — наголосив Шимон Шинковський вель Сенк.

За його словами, багато молодих людей їдуть до Польщі, де отримують «Карту поляка», яка дає їм доступ до навчання та спонукає подавати документи на здобуття польського громадянства.

Другою причиною, за його словами, є пандемія коронавірусу. Україна посідає друге місце в Європі за рівнем смертності від COVID-19, і це зачіпає всі групи населення, зокрема поляків, які там проживають. Суб’єктивними чинниками погіршення становища поляків є, за його словами, несприятливий для них закон про мову, а також прославлення людей, пов’язаних із волинською трагедією та зупинення ексгумації польських жертв.

За його словами, на поляків також впливає відсутність регламентованих відносин між державою та Римо-католицькою церквою в Україні.

Не буде перебільшенням сказати, що поляки в Україні зазнають дискримінації з погляду свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова, — сказав Шимон Шинковський вель Сенк.

Він додав, що всі ці проблеми МЗС порушувалися на переговорах з українською стороною.

Також уповноважений уряду з питань польської діаспори та поляків за кордоном Ян Дзедзічак заявив, що під час випробувань польська меншість виявила лояльність до України. Наприклад, коли Польща першою визнала незалежність України 1991 року.

За його словами, до демократичних процесів були залучені і представники польської меншини, а першою вбитою під час Майдану 2014 року була людина польського походження, сказав він, не уточнивши, кого має на увазі.

Багато людей польського походження також віддали життя за Україну у війні з Росією. Це показує, наскільки лояльні поляки сьогодні в Україні, — наголосив Ян Дзедзічак.

Нагадаємо, під час виконання будівельних робіт у місті Глівіце Сілезького воєводства на півдні Польщі загинув 33-річний українець.

Як відомо, у місті Зелена Гура на заході Польщі знайшли мертвим українського заробітчанина. Він разом із такими ж заробітчанами мешкав в одній квартирі.

Раніше повідомлялося, у листопаді 2021 року очікується імпорт вугілля із Польщі, Казахстану та ПАР, українські компанії вже мають відповідні контракти.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram