Миколаївцям нагадали про небезпеку фосфатів

Заборону використання, ввезення та виробництво фосфатних мийних засобів під час брифінгу у Миколаївській міській раді ініціювали представники “Миколаївводоканалу” та департаменту ЖКГ.

Кожен із нас може долучитись до цієї заборони, підписавши петицію на сайті президента України.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”

Про те, чим загрожує подальше використання фосфатовмісних мийних засобів довкіллю та нашому здоров’ю, а також про досвід розвинутих країн світу розповіли сьогодні посадовці під час брифінгу в мерії. 

Борис Дуденко зауважив, що екологи давно б’ють тривогу щодо якості води у річках України, особливо в Дніпрі, що є джерелом питного водопостачання для 70 % населення України, у тому числі, для миколаївців. 

У нашій країні широко використовуються мийні засоби, що містять фосфати. Всі спостерігали цьогоріч та минулого літа в Інгулі та Південному Бузі глибокий прошарок зелених водоростей. Через високу температуру повітря та вміст фосфатів у воді швидкість їх розмноження суттєво зросла, а вміст кисню у воді знизився, – розповідає керівник підприємства Борис Дуденко.

Використання фосфатних мийних засобів небезпечне і для здоров’я людини. Ураження дихальних шляхів, алергічні захворювання шкіри, порушення функції нирок, печінки, обміну речовин — це лише частина з тих небезпечних хвороб, що підстерігають людину, яка постійно користується синтетичними миючими засобами. 

Вже вдруге Асоціація «Укрводоканалекологія» подає петицію про прийняття відповідного законопроєкту. На жаль, минулого разу документ не набрав достатньої кількості голосів. Лишилося 44 дні, й сьогодні ми хочемо закликати громаду приєднатися та підписати петицію, – наголошує Борис Дуденко.

Сергій Коренєв додав, що через шкідливий вплив фосфатних миючих засобів малі річки перетворюються на мертві водойми, де не лишається живих істот.

Всі ми живемо на планеті Земля, і стан довкілля залежить, насамперед, від кожного з нас, від переосмислення нашого впливу на оточуюче середовище. Природа має ресурс для самовідновлення. Закликаю містян проголосувати за петицію та змінити життя країни, а отже, і нас самих, – зауважив Сергій Коренєв.

Щоб зберегти здоров’я собі та своїм близьким у майбутньому Сергій Коренєв та Борис Дуденко пропонують підписати сьогодні “антифосфатну” петицію.

Нагадаємо, що скляні пляшки шкодять природі більше, ніж пластикові, – дослідження.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram