Миколаївські резервісти вийшли на навчання: як проходять їхні тренування

У суботу, 10 квітня, в Парку Перемоги миколаївські патріотичні організації та військові у резерві організували навчання, щоб мобілізувати свої сили, об’єднатися та вкотре довести, що Миколаївщину завжди є кому захистити від агресора.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Організувати серію інформаційно-навчальних заходів для підтримки бойового духу, відточення навичок і вмінь вирішили Національний корпус та громадська організація «Асоціація учасників та інвалідів АТО».

Пройти курси резервістів зголосилися понад 100 ветеранів російсько-української війни, військові волонтери та національно-патріотична молодь. Нині навчання неофіційні, однак це не зменшує їхньої ефективності, запевняють організатори.

На сьогоднішній день це ініціатива громадських організацій для того, щоб постійно підтримувати в формі тих резервістів, які є на Миколаївщині, та цивільних. Наша задача – показати жителям міста, області й усієї України, що ми в будь-який момент можемо зібратися, що в нас є реальний резерв, люди, які завжди готові стати на захист Батькіщини і на Миколаївщині, і на діючому фронті, – зазначив голова ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Ілля Шполянський.

Займаються резервісти на чотирьох локаціях. Спершу вивчають мінно-вибухову справу: встановлюють та виявляють розтяжки і протипіхотні міни. Потім надають першу медичну допомогу при пораненні. Далі у програмі – ножовий бій та переміщення у двійках і в складі малої піхотної групи. Не оминають і стрільбу з автомату та пістолету з різних положень.

Резервіст Юрій Степанець у березні 2014 після оголошення мобілізації добровільно пішов у військкомат за повісткою. Цього разу на збори прийшов разом з сином.

Я радий, що на навчання приїхало так багато хлопців. Є в Миколаєві патріотичні сили, є люди, які налаштовані захищати нашу країну, місто, наші сім’ї тадомівки, – відзначив військовий у резерві.

Завітав на навчання і «кіборг» Донецького аеропорту Олександр Терещенко. Каже, зараз на Миколаївщині буває рідко, тож поки у відпустці, знайшов час поспілкуватися з побратимами.

Незважаючи на те, що я не маю можливості фізично бути в строю, але морально завжди з ними. Наскільки я знаю, такі заходи зараз проходять в багатьох містах України. Я вважаю ці навчання стратегічними, політичними, якщо хочете. Це точно не розваги, – прокоментував ветеран.

Поки заняття проходитимуть раз на місяць, проте ініціатори навчань згодом планують збиратися частіше – раз на два тижні. Переконують, під час заходів ретельно дотримуються карантинних норм навіть попри те, що більшість військових вже провакциновані.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що можливість російського вторгнення до України цілком реальна і держава до цього готова

Раніше повідомлялося, Росія не підтримала пропозицію про всеосяжне припинення вогню на Донбасі з 1 квітня.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram