Миколаївські піротехніки розмінували Корабельний район

Поки росіяни обстрілюють Миколаїв, піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій рятують життя та очищують території міста від нерозірваних боєприпасів і снарядів.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Щодня рятувальники отримують десятки заявок на розмінування, часом їм доводиться перевіряти одні й ті ж райони, аби вберегти містян від вибухонебезпечних предметів. 10 травня в Корабельному районі ДСНСівці відпрацювали 43 повідомлення і вилучили 23 снаряди. 

Найчастіше знаходять касетні боєприпаси та кумулятивні елементи від них. Є й такі, які власноруч не витягнеш, бо сидять глибоко. Тоді до піротехнічних робіт залучають спеціальну техніку. Вона знімає верхній шар дорожнього покриття, а вже потім до роботи стають спеціалісти.  

Виявили залишки ракетних систем залпового вогню та багато касетних елементів. Вони не спрацювали, тож були небезпечними для цивільного населення. Якщо ви знайшли боєприпас чи снаряд, в жодному разі не беріть його в руки і тим паче не намайтесь знешкодити його самостійно. Це можуть зробити лише спеціалісти, – розповів начальник відділення піротехнічних робіт Володимир Козирєв.

Виявлені боєприпаси передадуть на полігон для контрольованого підриву. Загалом з початку війни миколаївські піротехніки вилучили 1758 вибухонебезпечних предметів. В Україні ДСНС щодня ліквідовує у середньому від 2 до 5 тисяч боєприпасів. Обсяги розмінування територій зросли майже у 10 разів.

Виходячи з міжнародного досвіду, цей процес може тривати від 5 до 10 років. Українським рятувальникам та піротехнікам допомагатимуть США, Канада, Велика Британія, Данія, Норвегія та інші країни світу. Вони вже готові залучити свої команди до розмінування української землі.

Нагадаємо, Президент Зеленський посмертно нагородив миколаївського льотчика Бедзая званням Героя України.

Раніше повідомлялось, громада Вінниці направила до Миколаєва 420 тисяч літрів питної води.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram