Шамрай: Миколаївців почнуть вакцинувати від COVID-19 у березні-квітні

Перші вакцини миколаївці отримають в березні-квітні. Вакцинація триватиме до кінця року і матиме п’ять етапів.

Про це в ефірі телеканалу “МАРТ” розповіла начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

Ми готові до першого етапу. На першому етапі щеплюються ковідні шпиталі й медичні працівники, які в них працюють, також інтернатні закладі і пацієнти – це персонал, який в них перебуває і військовослужбовці. Це ті три категорії, які віднесені до щеплення в перший етап, – повідомила Ірина Шамрай.

Чиновниця каже, щеплення відбуватиметься виключно за згодою людей, яких вакцинуватимуть. На першому етапі в Миколаєві підлягатимуть вакцинації 1720 осіб. З них поки 38% дали згоду на щеплення, але списки поки що остаточно не сформовані.

Бригади наші готові, вони пройшли навчання в Києві – їздили туди. Знаходяться ці бригади при другому і при шостому Центрах (ЦПМСД – ред.). По всім тим спискам, які будуть формуватися управління охорони здоров’я вже перевірило кабінети, де проводитимуться щеплення. В кожному шпиталі ковідному в нас відведено по два кабінети: один для проведення щеплення, а в другому медичні працівники, яким вже проведено щеплення, будуть очікувати до 30 хвилин, щоб ми спостерігали, чи не буде якоїсь реакції, – розповіла чиновниця.

Також Ірина Шамрай додала, що в Миколаїв привезуть індійську вакцину AstraZeneсa з назвою CovieShield та Pfizer‑BioNTech під торговою маркою Comirnaty. Перевага в тому, що ці вакцини не треба зберігати при температурі – 70 С°.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram