Миколаївці відзначили Водохреще масовими купаннями

19 січня, християни східного обряду святкують одне з головних християнських свят Хрещення Господнє. Миколаїв традиційно не став виключенням та відзначив Водохреще.

Про це повідомляє ТРК «МАРТ».

За традицією, в цей день віряни беруть участь у церковній літургії, святять воду, яка вважається цілющою і виліковує тілесні і духовні хвороби.

Кульмінація свята – обряд пірнання в ополонку крижаної води. Віряни відзначають, що перед тим, як купатися в ополонці і після цього не можна вживати алкоголь, оскільки це суперечать релігійним обрядам і не допомагає зігрітися.

Почуття неймовірні, маю відчуття сили, натхнення, адреналін! Відчуваю, що ти молодий – все можеш, – розповіла місцева жителька Тетяна, яка цього разу вперше пірнала на Водохреще.

Аби не сталось жодних непередбачуваних ситуацій, у місцях масових купань чергували миколаївські надзвичайники.

Органами місцевого самоврядування сумісно з Головним управлінням ДСНС України у Миколаївській області прийнято рішення в період карантину максимально забезпечити безпеку для населення (прим.ред. – під час проведення даного заходу). Залучена основна техніка гірничо-рятувального загону у кількості 10 чоловік і три одиниці техніки, – повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Миколаєва Олександр Герасіменя.

Він додав, для обряду хрещення рятувальники заздалегідь підготували майданчики на декількох локаціях у місті:

  • Нижня Набережна (БАМ);
  • пляж «Стрілка» у парку Перемоги;
  • човнова станція «Локомотив»;
  • Миколаївський яхт-клуб;
  • спортивна школа «Динамо»;
  • кафе «Бомбардир»;
  • Миколаївська нафтобаза;
  • пляж «Чайка».

За порядком під час церковних заходів уважно стежили правоохоронці, також напоготові були й медики. За оцінками управління з надзвичайних ситуацій, участь у святкуванні взяли близько трьох тисяч миколаївців.

Як відомо, Хрещення Господнє або Богоявлення – це третє, найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу.

Раніше повідомлялось, 14 січня, миколаївські рятувальники перевірили акваторію річок у тих місцях, де зазвичай віряни відзначають Водохреще. Очищали дно річок від небезпечних предметів водолази десятого взводу державного воєнізованого аварійно-рятувального загону.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram