Миколаївський міжнародний аеропорт планує взяти участь у програмі «Велике будівництво»

Миколаївський міжнародний аеропорт планує взяти участь у програмі «Велике будівництво» наступного року. Про це говорили у облраді на засіданні комісії з етики. Крім цього наміру, виконуючий обов’язки директора аеропорту Петро Кизим звернувся до депутатів з проханням надати дозвіл на взяття кредиту.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентк телекомпанії «МАРТ».

Про намір керівництва аеропорту брати участь у програмі «Велике будівництво» стало відомо ще на початку 2021 року. Однак цьогоріч аеропорт не увійшов до списку учасників. На думку виконуючого обов’язки комунального підприємства Петра Кизима це сталося через те, що підготовку до подання заяви на конкурс розпочали запізно. Він каже, інші регіональні аеропорти почали готуватися ще у 2018 році.

Але попереднім керівництвом у вересні цього року було проведено тендер на виготовлення проєктної документації, щоб потрапити до програми, – додав Петро Кизим.

Для того, щоб установа мала змогу стати учасником, облрада має подовжити програму розвитку аеропорту на 2017-2020 роки. Член комісії Валентин Бойко запитав, що підприємство має отримати у разі ухвалення програми та що вже втратили через зволікання.

Ми отримаємо 30 одиниць техніки – і аеродромна, і допоміжна. Нажаль, спочатку було 60 одиниць. Була і пожежна, і снігоприбиральна техніка, – розповів директор підприємства.

Керівництво підприємства також звернулося до членів комісії з проханням надати дозвіл на отримання кредитної лінії та особливого короткотермінового кредиту. Петро Кизим пояснив, можна обійтись і без цього кредиту, але краще перестрахуватися.

Не завжди є кошти для виплати заробітної плати працівникам, тому для цього розглядаємо це питання, – пояснив пан Петро.

Максимальна сума кредиту, який планують брати – 2 мільйони гривень. Депутати запропонували поправку, за якою взяття кредиту можливе лиже без внесення застави майна. Членкиня комісії Вікторія Москаленко нагадала депутатам, що Петро Кизим не має контракту і виконує обов’язки тимчасово і з випробувальним терміном.

І бальш того, найголовніше – Миколаївська обласна рада, як власник комунального підприємства, буде відповідоати по кредиту. Тому, в мою каденцію ми підписували кредитний договір з «Миколаївоблтеплоенерго». Якщо б ви бачили, скільки там було нюансів, і скільки у ньому було прописано юридичних аспектів, то це рішення в такій редакції ми не можемо пропустити, – розповіла Вікторія Москаленко.

Депутати підтримали обидва рішення, тож їх винесуть на обговорення під час сесії обласної ради, де остаточно вирішать, чи стане аеропорт учасником програми Президента та чи братиме підприємство кредит. 

Нагадаємо, що 3 грудня у світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. З находи цього дня у приміщенні облдержадміністрації відбулася зустріч керівників міста та області з головами районних організацій людей з інвалідністю. Під час заходу обговорили результати роботи за програмою «Національна стратегія безбар’єрності» та проблеми, які потребують вирішення.

Також 25 вересня перевізник Turkish Airlines відкрив новий рейс Стамбул-Миколаїв-Стамбул. Тепер полетіти у Туреччину можна з Миколаївського міжнародного аеропорту.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram