Миколаївські студенти розробили сучасне меню для учнів шкіл та вихованців дитячих садочків

Студенти Миколаївського аграрного університету розробили сучасне меню для учнів шкіл та вихованців дитячих садочків. Робили це на замовлення обласного управління освіти і науки. Вже відомо, коли чотиритижневе меню з різноманітними стравами зможуть застосовувати навчальні заклади Миколаївщини.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Над розробкою меню працювали студенти двох факультетів Миколаївського національного аграрного університету – «Харчові технології» та «Готельно-ресторанна справа», розповідає доцент кафедри Олена Петрова. Робота тривала на прохання директорки департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА. Алла Веліховська звернулась до керівництва ВИШу з пропозицією посприяти у розробці страв, які б відповідали постанові 305 Кабінету Міністрів України. Тобто ідеться про так зване меню від Євгена Клопотенка.

Саме ці студенти на заняттях з дисципліни “Технологія харчування” та “Організація виробництва в закладах харчування” розраховують меню для різних вікових категорій. Це і дитяче харчування, лікувальне харчування, оздоровче, спортивне, фітнес харчування у нас воно зараз в тренді. І харчування для людей похилого віку, – розповіла Олена Петрова.

Під час розробки меню студенти користувались технологічними картами, нормативно-правовою документацією, притримувались технологічних умов та інструкцій, розповідає Олена Петрова.

Вивчали обладнання, на якому це все можна здійснювати, розрахували за енергетичною цінністю – за білковим, жировим, вуглеводним складом, кілокалоріями, – каже Петрова. – А також користувались соціальним опитуванням. Чому звернулись саме до студентів? Тому що студенти – це молодь, в них є вдома брати, сестри, є також люди похилого віку – бабусі, дідусі.

Базою для розробки і випробування меню став Центр громадського харчування при аграрному університеті, каже доцент кафедри. Студенти беруть участь в усіх етапах приготування страв. І звичайно, випробовують, або вірніше сказати куштують результат також студенти ВИШу. Для того, щоб визначити краще меню залучили 14 студентів. Їх поділили на групи. Кращим результатом змогли похизуватись Ірина Шумилова та Руслан Шкуренко. Саме їх меню задовольнило замовника, тобто департамент освіти і науки.

Для того, щоб розроблене студентами меню почали застосовувати у школах і садочках області, його мають ще підкорегувати. У «Держпродспоживслужбі» вже визнали, що з точки зору дієтології та нутриціології страви підходять для харчування малюків, однак начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства надала студентам певні поради.

Студентам аграрного університету довірили також розробку страв для дітей з вадами здоров’я. Всі ці напрацювання зможуть застосовувати в навчальних закладах області одразу після погодження з департаментом освіти і науки та «Держпродспоживслужбою».

Раніше повідомлялось, що Зеленський підписав закон про дитяче харчування. Відомо, що під забороною тепер барвники і консерванти. Що іще заборонили споживати школярам та вихованцям дитячих садочків?

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031