Миколаївські рятувальники проінспектували будинки підвищеної поверховості

Миколаївські рятувальники проінспектували будинки підвищеної поверховості. В якості об’єкту обрали 16-ти поверхівку на вулиці Миколаївській, 34 Б. У житловій споруді повністю відсутні протипожежні засоби гасіння вогню, хоча під час будівництва вони були передбачені. Виявили інспектори ДСНС і інші порушення.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Ця будівля відома в місті під назвою «Зубр». Вона має 16 поверхів, 15 з яких житлові. В будинку мешкає понад 320 людей. На кожному поверсі розміщені системи внутрішнього протипожежного водопроводу. Однак вони непрацездатні.

Олександр Нюкалов мешкає в будинку з того дня, як його здали в експлуатацію. Чоловік каже, ця система не працювала від самого початку. система передбачає, що в разі пожежі рятувальники зможуть швидко підключити рукава до цього альтернативного джерела води і зможуть гасити полум’я на будь-якому поверсі.

Видно, що він неукомплектований, відсутні пожежні рукави та стволи. Як сказала голова ОСББ, вся система знаходиться в непрацездатному стані. Води в ньому немає, – розповів інспектор ДСНС Максим Аралін.

В разі пожежі в подібних будинках робота рятувальників ускладнюється. Адже ДСНС-никам доведеться прокладати протипожежні рукави до поверху, де сталось загоряння. Це важко фізично і забирає багато часу.

Крім того, це велике навантаження на пожежний насос, кожні три поверхи це втрата однієї атмосфери тиску. Якщо ми беремо 110-й поверх, то вже три атмосфери тиску ми втрачаємо. Це навантаження на рукавні лінії, на пожежний насос, можуть відбуватися пориви, розриви та інше, – поділився заступник начальника ОКЦ Олександр Бузун.

Ще одне проблемне питання в будинку – це евакуація людей. В конструкції будівлі передбачена сходова клітина, що виходить назовні. В разі загоряння нею можна спуститись донизу. Однак, є один нюанс, плита перекриття між 13 та 14-м поверхами перебуває в аварійному стані. Вона почала розсипатись.

При евакуації, а люди будуть евакуюватись у разі загрози їх життю та здоров’ю від небезпечних факторів пожежі, – каже Бузун. – Вони підуть тою сходовою клітиною і, відповідно, може відбутись і руйнування, і ще гірші наслідки, аніж від пожежі.

Для того, щоб відновити безпечні шляхи відступу для мешканців будинку в разі пожежі на ремонт зовнішньої сходової клітини необхідні 3 мільйони гривень, каже заступник голови ОСББ будинку Олександр Нюкалов. Люди звертались по допомогу до міської влади, однак поки чекають на виділення коштів за програмою 95/5.

Це нам зробили таку знижку, не 90/10, а 95/5. От ми на цю програму і пішли до ЖКГ, щоб вони допомогли нам. Те, що залежало від нас ми зробили, виготовили проєкт, експертизи, все це зробили, в минулому році навіть провели торги. Але все перенесли на поточний рік, – каже Олександр Нюкалов.

У Миколаєві розташовані 52 житлових будинки підвищеної поверховості, 46 з них мають значні недоліки в утриманні протипожежних систем. Вони потребують монтажу автоматичної пожежної сигналізації, приведення у належний стан системи димовидалення, блискавкозахисту, внутрішнього пожежогасіння тощо. Робота інспекторів ДСНС полягає в перевірці цих будівель. Утримувачам будинків виписують відповідні приписи, а вже вони вирішують, коли, як та яким коштом усувати виявлені недоліки.

Раніше повідомлялось, що у Миколаєві сталася пожежа у дев’ятиповерхівці в Корабельному районі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram