МВФ. Фото - kurs.com.ua

МВФ і Україна попередньо домовились про виділення траншу на $700 мільйонів

Міжнародний валютний фонд і уряд України уклали попередню угоду на рівні персоналу щодо продовження програми кредитування й виділення Україні траншу в розмірі близько 700 мільйонів доларів.

Про це йдеться в офіційному повідомленні МВФ, поширеному в понеділок, передає Укрінформ.

Команда МВФ і українська влада досягли угоди на рівні персоналу щодо політики підтримки реформ у країні в контексті угоди про резервне кредитування Stand-by, – зазначається в повідомленні.

Як підкреслили у Фонді, це відкриває шлях для реалізації першого перегляду та запиту щодо продовження програми Радою директорів Фонду.

Завершення першого перегляду дозволить виплатити Україні 500 мільйонів SDR (близько 700 мільйонів доларів США)», – зазначили у Фонді.

При цьому уточнюється, що домовленість між МВФ і Україною є «оновленим набором економічної, фінансової та структурної політики», що має на меті подолання кризи, спричиненої пандемією COVID-19. При цьому робиться акцент на збереження макроекономічної та фінансової стабільності, зменшення вразливості, а також подолання ключових перепон для приватних інвестицій.

Читайте також: МВФ може надати наступний транш Україні до кінця року

Відновлена програма зосереджуватиметься на п’яти основних напрямах.

По-перше, йдеться про повернення фінансової політики України до умов, які відповідають стійкості середньострокового боргу. Водночас повинна надаватися підтримка соціально незахищеним особам, а також посилюватися адміністрування доходів та зменшуватися рівень фіскальних ризиків.

По-друге, підкреслюється необхідність забезпечити незалежність Нацбанку України та зосередити монетарну політику на зниженні інфляції до її цільового рівня.

По-третє, потрібно забезпечити умови фінансової стабільності банків, щоб пожвавити банківське кредитування приватного сектора.

По-четверте, однією з головних цілей для України залишається боротьба з корупцією, у тому числі, реалізація судової реформи.

По-п’яте, як підкреслили у МВФ, необхідно зменшити роль держави та корпоративних інтересів в економіці України для покращення бізнес-середовища, зміцнення корпоративного управління, залучення інвестицій та збільшення економічного потенціалу.

Угода, а також запит уряду України щодо продовження програми до кінця червня 2022 року підлягають затвердженню з боку керівництва Фонду та Виконавчої ради МВФ.

Продовження неухильної реалізації міцної політики у цих сферах – відповідно до цілей програми та узгоджених зобов’язань – відкриє шлях для проведення Виконавчою радою МВФ перегляду, який очікується в листопаді», – підкреслили у Фонді.

Нагадаємо, наприкінці серпня на рахунок України надійшло 1,9 млрд доларів СПЗ (Спеціальні права запозичення) від Міжнародного валютного фонду. 

Пізніше стало відомо, що отримана від МВФ безповоротна фінансова допомога дасть змогу збільшити соціальні виплати громадянам.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram