МОЗ проводитиме раптові перевірки шкіл після масового отруєння дітей в Хмельницькому

Міністерство охорони здоров’я ініціює проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу для дослідження на предмет наявності золотистого стафілокока.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на своїй сторінці в Facebook.

Раптові перевірки – візити для раптового обстеження працюючих на предмет носійства золотистого стафілококу будуть відновлені, – заявив міністр.

Він підкреслив, що таке рішення було прийнято за результатами наради у президента Володимира Зеленського щодо ситуації навколо факту масового отруєння дітей в Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні № 1 «Школа-дитячий садок».

Як показало розслідування, проведене фахівцями Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, спалах стався внаслідок обсіменіння золотистим стафілококом сировини та готових страв від працівників харчоблоку закладу, – зазначив Віктор Ляшко.

За його словами, аби в подальшому уникнути подібних спалахів в навчальних закладах і захистити дітей від отруєнь МОЗ ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу для дослідження на предмет наявності золотистого стафілокока силами спеціалізованих протиепідемічних бригад. Такі підрозділи будуть працювати по всій території країни.

Віктор Ляшко зазначив, що президент доручив Мінекономіки, Міністерству охорони здоров’я, Міносвіти та Держспоживслужбі розробити юридичні механізми проведення таких раптових перевірок.

Як відомо, 7 вересня з’явилось повідомлення про масове отруєння в одній зі шкіл Хмельницького. Медики надали допомогу 92 дітям, а в поліцію звернулися 39 батьків.

Також нагадаємо, в одній із гімназій Києва отруїлись вихованці навчального закладу. Майже 200 гімназистів з однаковими симптомами – температура, діарея і блювота,

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram