МКП “Миколаївводоканал” пояснив, чому погіршилась якість води

Днями миколаївці почали масово писати у соцмережах, про те, що з кранів тече вода з незвичним забарвленням і запахом. МКП “Миколаївводоканал” відреагував на скарги містян і пояснив, чому з кранів потекла вода поганої якості.

На підприємстві пояснили, що якість води погіршилась у зв’язку з підвищенням температури навколишнього середовища та накопиченням у воді мийних засобів у промислових масштабах.

В зв’язку з підвищенням температури навколишнього середовища, особливо в літній період, якість води джерел водопостачання погіршується. Джерелом водопостачання для м. Миколаєва являється річка Дніпро. Вода, яка подається по водогону “Дніпро- Миколаїв” на очисні споруди водопроводу, прогрівається до 26ºС, що дає можливість розмножуватись синьо- зеленим водоростям(фітопланктону), через значну кількість фосфотовмістких миючих засобів, які використовуються у промислових масштабах. Накопичення фітопланктону в джерелі водопостачання призводить до погіршення показників води, а саме: запаху, забарвленості води. Це запах природного походження і нагадує він запах цвілі в воді, – пояснили у дописі на сторінці у Facebook МКП “Миколаївводоканал”.

Також Миколаївводоканал нагадав, що очисні споруди були побудовані ще 1958 року, тож вони потребують масштабної реконструкції.

Дивіться також: «Миколаївводоканал»: працюємо для міста!

У стратегічному плані оновлення інфраструктури запланована повна модернізація очисних споруд водопроводу та заміна водопровідних мереж у місті. Значна частина мереж подачі води та водовідведення критично зношена, про що свідчить велика кількість аварій, яка з часом буде збільшуватись. МКП «Миколаївводоканал» вже успішно реалізує план оновлення мереж водовідведення, і зараз очікується винесення питання затвердження стратегічного плану інфраструктури на сесію Миколаївської міської ради, – повідомили у Миколаївводоканал.

Наразі підприємство промиває міські мережі, тож за кілька днів обіцяє усунути проблему.

https://www.facebook.com/nikolaevvodokanal/posts/1766032746885534

Нагадаємо, комунальне підприємство “Миколаївводоканал” інформує абонентів, щодо платіжних повідомлень, які надійшли цього місяця, адже у більшості абонентів нарахування пройшли за нормою, а не по приладам обліку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram