ФОТО: АСПІ

Міносвіти зобов’язало директорів навчальних закладів першими дегустувати шкільне меню

Міністерство освіти і науки України направило губернаторам листи з попередженням про недопущення погіршення умов харчування в школах в умовах карантину.

У МОН закликали глав облдержадміністрацій організувати ефективну взаємодію в цьому питанні між регіональною владою, учасниками освітнього процесу, постачальниками продуктів і послуг з організації харчування, повідомляє Практика Влади.

У листі акцентується увага на неухильному дотриманні чітких протиепідемічних заходів безпеки – зокрема, в школах заборонено харчування дітей за принципом «шведського столу» і самообслуговування. Під табу – питні фонтанчики.

Учні повинні відвідувати їдальні відповідно із суворим графіком, відстань між столами – не менше 1,5 м, за одним столом – не більше 4 дітей. Всі працівники шкільних їдалень, в тому числі і кухарі, зобов’язані бути упродовж робочого дня в засобах індивідуального захисту.

Читайте також: 26 класів у Миколаївській області перебувають на самоізоляції

У разі неможливості забезпечити дітей гарячими стравами, директори навчальних закладів повинні забезпечити роздачу учням попередньо розфасованої їжі. Персональна відповідальність за допущені порушення лягає на керівників і засновників шкіл, незалежно від підпорядкування, типу і форми власності навчальних закладів.

Крім того, директори навчальних закладів зобов’язані особисто затверджувати зразкове меню на два тижні вперед і погоджувати меню наступного дня. При цьому, керівники шкіл будуть відповідати за якість харчових продуктів і їх попередню оцінку за смаком, запахом, кольором, консистенцією, умов зберігання і т.д.

Раніше у Міністерстві освіти і науки повідомляли, що у разі недотримання карантинних заходів керівникам освітніх закладів може грозити адміністративна або кримінальна відповідальність.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram