Мер Миколаєва вважає показники вакцинації в місті — одними з найкращих в Україні

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич вважає, що місто демонструє одні з найкращих показників вакцинації від COVID-19 по Україні, проте водночас назвав кількість щеплених містян недостатньою для колективного імунітету.

Про це йшла мова в ефірі програми «Діалог» на телеканалі «МАРТ».

Темп вакцинації у нас в Миколаєві є одним з найвищих, однак все одно вважаю його низьким. Справа в тому, що дуже багато людей проводять кампанію проти вакцинації, розповідаючи, як це погано, як це негативно впливає на здоров’я і які неймовірні наслідки будуть потім. Потрібно згадати, що всі пандемії, які були до цього в історії людства були якраз переможені вакцинацією та, як результат цього, створенням колективного імунітету. Ніхто нікого не буде змушувати вакцинуватися, оскільки це ваше життя, але це дозволить лікарям менше отримувати важких випадків, – вважає Олександр Сєнкевич.

Він також навів статистику, що наразі серед вакцинованих мешканців міста немає жодного летального випадку.

У місті померло від коронавірусу, здається, 1140 людей, а від побічних ефектів вакцини постраждали дві жінки у яких був анафілактичний шок. Однак їх відразу відкапали та через пару годин вони вже почували себе добре. Ми очікуємо, що з похолоданням рівень захворюваності підвищиться і будемо бачити в статистиці, скільки людей отримають важку форму захворюваності в той же час, в тих же умовах, — сказав мер Миколаєва.

Міський голова додав, що невдовзі у зв’язку з похолоданням рівень захворюваності підвищиться, тому буде яскраво видно скільки людей та в якій формі переноситимуть вірус, порівнюючи щеплених та й тих, хто не вакцинувався.

Нагадаємо, у серпні начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай повідомила, що близько 10% мешканців Миколаєва пройшли повний етап імунізації від COVID-19. 

Як відомо, професор прикладної вірусології Тартуського університету Андрес Мерітс заявив, нові мутації коронавірусу, в тому числі штам «Дельта», з’являються, в основному, серед людей, які не перехворіли і не вакциновані від COVID-19.

Також повідомлялося, у миколаївському «Епіцентрі» на Херсонському шосе відкриють центр масової вакцинації.

Поширити:

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930