ФОТО: Меморіальний центр Голокосту. Запис про народження з книги Рацсу 1925 року.

Меморіальний центр «Бабин Яр» викладе у загальний доступ понад 600 архівних книг із РАЦСів

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» разом із Державним архівом Києва оцифровує архівні книги РАЦСів 1925-1936 років.

600 архівних книг викладуть у загальний доступ, повідомляє пресслужба меморіального центру

На ці документи вже довгий час чекають люди, яким необхідно підтвердити своє походження або встановити факт родинних зв’язків. На даний момент оцифровано вже більше ніж 20 тисяч документів за 1925-1926 роки. Усього в архіві понад 600 книг РАЦСів, які містять записи про народження, смерть, шлюб, зміну прізвищ, – йдеться в повідомленні.

Директор Державного архіву Києва Олександр Панченко визнав, що їм складно оцифрувати документи самотужки.

Записи РАЦСів надходять до нас в архів на зберігання і для загального користування через 75 років. На жаль, зараз у нас недостатньо місця у сховищі, тому у нас зберігаються документи тільки по 1936 рік. Записи з 1919 по 1923 роки ми оцифрували самі, але у нас є певні проблеми з сайтом, тому поки що ці скани можна знайти лише в електронній базі у нашій читальній залі, – сказав він.

Повідомляється, що незабаром оцифрований архів книг РАЦСів буде доступний на новій онлайн-платформі Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», яка буде запущена у вересні.

Раніше в рамках проєкту «Імена» фахівці оцифрували понад 140 тисяч документів засекречених картотек періоду нацистської окупації Києва.

Нагадаємо, Україна наразі знімає 14 кінофільмів, спільно з кіностудіями з Італії, Франції, Нідерландів, Польщі та інших європейських країн.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram