Фото: з відкритих джерел

Марсохід NASA провалив першу спробу зібрати ґрунт Червоної планети

Марсохід NASA Perseverance («Наполегливість») успішно пробурив поверхню планети, щоб зібрати зразки ґрунту. Але зображення з камери показало, що пробірки для зразків пусті. Кілька днів науковці думали, що могло статися. Врешті вони з’ясували, що річ у самому ґрунті: він виявився неміцним, тож просто розпорошився.

Про це повідомляють у NASA, пише Громадське.

Після того, як апарат відправили для збору зразків, 6 серпня о 2 ночі понад 90 науковців та вчених, які роками готувалися до цього моменту, зібралися онлайн і чекали на результати.

Дані, які отримали вчені, підтверджували, що марсохід успішно пробурив 7 сантиметрів породи, а зображення показували власне дірку у ґрунті. З полегшенням науковці пішли перепочити – наступний набір даних мав надійти лише за 6 годин.

Зображення свердловини, яку зробив Марсохід NASA Perseverance. Фото: NASA

Вранці дані інженерної телеметрії та зображення камери показали, що пробірки зі зразками запечатані та переміщені для зберігання – це майже успіх. Але коли науковці отримали дані про вимірювання об’єму зразків та їх зображення, виявилося, що пробірки порожні.

На усвідомлення цього потрібно було декілька хвилин, але команда швидко перейшла в режим розслідування. Це те, що ми робимо. Це основа науки і техніки, – кажуть у NASA.

Два дні науковці думали над тим, що сталося. Після аналізу даних, вони дійшли висновку, що річ у самому ґрунті. Порода просто була недостатньо міцною і розсипалась у порох.

Та попри цю невдачу, дослідники продовжують роботу. У NASA зазначили, що апаратура працювала як треба, тож тепер зразки спробують зібрати в іншому місці.

Конкретний результат ніколи не гарантується, незалежно від того, скільки ви готуєтесь. Попри цей результат, наука та техніка прогресують, – кажуть науковці.

Марсохід направляється до наступного запланованого місця відбору зразків у найдальшу точку наукової кампанії – район Південного Сейта, який раніше дослідив гелікоптер NASA Ingenuity. Очікується, що там будуть осадові породи, які легше зібрати.

Нагадаємо, 18 лютого марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance здійснив вдалу посадку в північній півкулі Марса.

Раніше повідомлялося, через проблеми з російським модулем «Наука» NASA відклала тестовий запуск Starliner на МКС.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram