ФОТО: Всеосвіта

Літні канікули для школярів мають бути коротшими – дослідження

Експерти вважають, що надто тривалі перерви в навчанні – це погано для дітей. Адже, як показують дослідження, за літо учні забувають багато з того, що вивчили за минулий рік.

Про це повідомляє Діло, посилаючись на The Economist. На думку експертів, літні канікули повинні бути коротшими. Адже за майже три місяці школярі забувають багато інформацію, яку вивчили за рік.

Читайте також: Від 1 вересня у школах запровадять нові стандарти харчування

За результатами дослідження, “літні втрати” становлять до чверті річного курсу. Тобто, діти можуть не пам’ятати щонайменше 25% матеріалу.

А найгірше такі довгі канікули впливають на дітей з бідних родин – оскільки, якщо багаті живуть переважно серед книжок, а на літо можуть відправити дітей у табір, то бідні сидять вдома чи на вулиці, не роблячи нічого для навчання.

Читайте також: У Миколаєві планують забезпечити 28 закладів освіти системами відеоспостереження

Так, дослідження університету в Балтиморі виявило, що саме розбіжності в “літніх втратах” можуть відповідати різницю в успіхах у навчанні між бідними та багатими дітьми.

Окрім того, довгі канікули погано впливають на бюджети бідних родин. Адже діти не мають безкоштовних шкільних сніданків та обідів, а натомість батьки мають витрачати більше грошей та часу на догляд і розваги для малечі.

Читайте також: Має бути конкуренція між постачальниками, — Тетяна Домбровська про організацію харчування в освітніх закладах

Літні канікули в різних країнах відрізняються. Наприклад, у Південній Кореї – діти відпочивають лише три тижні. Водночас в Італії, Туреччині та Україні – мають найбільше, аж три місяці.

Окрім того, експерти вважають, що у школі більше часу треба приділяти повторенню матеріалу. Адже додаткові вправи корисні – особливо для тих, хто відстає. Тож, частину літа вони пропонують витратити на “позапрограмне” навчання, практику тощо.

Читайте також: В Україні з’явиться новий вищий військовий навчальний заклад

Нагадаємо, що при Міністерстві цифрової трансформації буде створена робоча група, яка працюватиме над реформою ІТ-освіти в України. 

У червні повідомлялось, що на Міжнародній виставці “Сучасні заклади освіти-2021” заклад “Академія дитячої творчості” відзначено високою нагородою – золотою медаллю в номінації «Сучасна інклюзивна освіта: кращі практики, розробки і підготовка кадрів». 

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930