Ліцензія на пальне для сільгоспвиробників: як правильно оформити та уникнути штрафу

Сьогодні, 19 лютого, під час онлайн-брифінгу в Миколаївській ОДА представники податкової служби пояснили, як правильно оформити ліцензію на пальне для сільгоспвиробників та уникнути штрафу.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Ліцензування господарської діяльності, яка пов’язана з виготовленням і реалізацією нафтопродуктів в Україні запровадили ще в листопаді 2018. З 1 липня 2019 всі суб’єкти господарювання були зобов’язані оформити відповідний документ. Цілий рік сільгоспвиробники мали такий собі «перехідний період», під час якого штрафні санкції не застосовувалися, а в 2020 його навіть подовжили ще на три місяці.

Перевірки податкової служби показали, що навіть попри достатню кількість часу деякі підприємці не отримали ліцензії або зробили це запізно. Тепер вони мають сплатити 500 000 гривень. Люди обурені та навіть готуються до пікету, однак представники податкової кажуть, вони просто роблять свою роботу і закликають до конструктивного діалогу.

Підприємці агросектору не дуже серйозно ставилися до цього питання, не зважали на терміни, а тепер звинувачують нас у вчиненні тиску. Зрозумійте, це пальне і на нього, як на небезпечне паливо, обов’язково має бути ліцензія, – зазначив в.о. начальника ГУ ДПС в Миколаївській області Дмитро Прокоф’єв.

Оформити ліцензію на пальне дуже просто – треба звернутися до Головного управління Державної податкової служби в Миколаївській області або районного центру обсуговування платників податків. Там підприємець має заповнити заяву та додати до неї квитанцію про оплату послуги. Видається документ на 5 років, щорічно за подовження терміну ліцензії суб’єкт господарювання повинен сплачувати 780 гривень.

Нагадаємо, в Україні запустять електронний аудит податків.

Раніше повідомлялося, українцям підвищать податки і змусять заплатити за квартири.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram