Легендарний романтичний мандрівник Георгій Брусилов

Тисячі миколаївців, які зачитувалися бестселером радянського часу «Два капітани» навіть не здогадувалися, що основним прототипом одного з героїв роману Веніаміна Каверіна дослідника Арктики капітана Івана Львовича Татарінова був їх земляк Георгій Львович Брусилов.

Георгій Брусилов народився у Миколаєві 19 травня 1884 р. в родині морського офіцера . У 1912 р. Георгій Брусилов отримав на службі відпустку та розпочав підготовку до експедиції, метою якої було пройти Північним морським шляхом з Атлантичного до Тихого океану за одну-дві навігації. 10 серпня 1912 р. шхуна «Свята Анна» під командуванням Георгія Львовича Брусилова вийшла з С.-Петербургу.

Дивіться також: Історія знаменитої скіфської пекторалі

Незважаючи на трагічну долю експедиції, її матеріали, врятовані Альбановим, виявилися дуже цінними і внесли істотний внесок у вивчення Арктики. Зокрема, було встановлено наявність спрямованої на північ течії в Карському морі, обчислена її середня швидкість, визначена межа материкового шельфу, виявлено підводний жолоб Святої Анни між Карським і Баренцевим морями, ще раз доведено відсутність Землі Петермана і Землі Оскара.

У романі Веніаміна Каверіна «Два капітани» (1938-44 рр.) основним прообразом одного з головних героїв якого капітана «Святої Марії» Івана Львовича Татарінова разом із капітаном «Святого Фоки» Георгієм Сєдовим та капітаном «Геркулеса» Володимиром Русановим став капітан «Святої Анни» Георгій Брусилов. Роман «Два капітани» був двічі екранізований – у 1955 та у 1976 рр., у 2001 році за його мотивами було поставлено мюзикл «Норд-Ост». 

Раніше повідомлялось, більше 100 років тому у Миколаєві з’явилась велична споруда – водолікарня Кенігсберга. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram