Київ. Фото - Pixabay

Київ увійшов до ТОП-100 найбільш зелених міст планети

Українська столиця посіла 100-е місце у рейтингу зелених міст планети за 2020 рік.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Husqvarna Urban Green Space Index (HUGSI), який проаналізував 155 міст світу.

Для визначення рейтингу сайт не просто враховував кількість зелених насаджень у відсотковому співвідношенні, але й брав до уваги те, як містяни підтримують і збагачують парки та сквери, розташування зелені по всьому місту тощо.

Київ опинився між американським містом Філадельфія, яке на 99 місці, та містом Південно-Африканської Республіки Кейптауном (101 місце).

Читайте також: Київ – у двадцятці найкращих міст світу для “дистанційки”

Згідно з підрахунками порталу, у Києві 44% зелених насаджень, з яких 40% займають дерева, а решта – трава. Ще 8% – водне середовище.

На одну особу, яка проживає у Києві, припадає 82,3 кв. метри зелених насаджень. Проте HUGSI брали для розрахунків офіційну статистику населення. Тож в реальності “зелена” площа столиці на душу населення значно менша.

Найзеленішим містом у рейтингу за 2020 рік став американський Шарлотт, що в Північній Кароліні. Там 68% зелених насаджень, з яких 55% дерев. На одну людину, яка проживає у Шарлотт, припадає аж 560,1 кв. метрів зеленої зони.

Наприкінці рейтингу – Дубаї (ОАЕ), Карачі в Пакистані, на останньому місці – столиця Перу Ліма.

Нагадаємо, що український паспорт увійшов у ТОП-30 світового рейтингу паспортів за рівнем мобільності. Про це йдеться в оновленому міжнародному рейтингу Global Passport Power Rank 2021.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram