Кожному десятому українцю не вистачає коштів навіть на їжу

За час карантину фіксується зниження добробуту населення України. Кожному десятому мешканцю не вистачає коштів навіть на їжу.

Кількість українців, яких можна було назвати умовно заможними, на початку червня зменшилась до 12%, порівняно з кінцем квітня, коли таких було 20,5%. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Якщо в кінці квітня можна було зарахувати до умовно заможних верств (можуть дозволити собі купувати деякі коштовні речі, як телевізор чи холодильник, або взагалі, що завгодно можуть дозволити собі) 20,5% респондентів, то на початку червня – уже 12%. Водночас, рівень абсолютної бідності – тих, кому не вистачає грошей на їжу – практично не змінився – 11,5% наприкінці квітня проти 12% на початку червня. Таким чином, за цей період фіксується зниження добробуту населення, хоча при цьому принаймні поки що немає переходу до абсолютної бідності, – повідомляють в інституті соціології.

Нагадаємо, кількість неформально зайнятого населення у віці 15-70 років в першому кварталі 2020 становить 3404,1 тисяч осіб. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram