Володимир Зеленський. Фото: Офіс Президента України

Конфіскація майна за неправдиве повідомлення про мінування: Зеленський підписав закон

Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про мінування.

Про це йдеться на офіційному сайті Президента України.

Відтепер законом передбачено кримінальну відповідальність, а саме позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху чи підпалу критично важливих об’єктів інфраструктури, що загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками.

Окрім цього, законом встановлюється додаткове покарання у вигляді конфіскації майна (або без такої) за вчинення злочину. Відповідні зміни Верховна рада підтримала на засіданні 2 лютого.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону №3911, із січня по березень 2020 року розпочато 213 кримінальних проваджень за неправдиве повідомлення про мінування. У 2019 році слідчі розпочали досудове розслідування близько 2000 кримінальних правопорушень. При цьому повідомлення носять комплексний характер, коли одночасно повідомляється про замінування десятків об’єктів.

Правоохоронні органи вимушені реагувати на кожне таке повідомлення, задіюючи значну кількість спеціальної техніки та особового складу, вимушено відволікаючи від виконання основних службових завдань, – зазначають автори законопроєкту.

Нагадаємо, у лютому в Києві понад дві години шукали вибухівку на залізничному вокзалі.

Раніше повідомлялося, нетверезий пенсіонер повідомив про «замінування» квартири батьків Зеленського. За словами правопорушника, він просто хотів поспілкуватися з гарантом.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram