Колишній працівник «Нової пошти» хакерською оборудкою здійснив шахрайських операцій на ₴ 815 тисяч

Колишній співробітник «Нової пошти» хитрістю заволодів ноутбуком з фірмовим програмним забезпеченням. З його допомогою він входив в систему компанії, міняв статус оплати та безкоштовно забирав покупки з інтернет-магазинів.

Про це повідомляло Internet.ua.

З’ясувалося, що співробітник «Нової пошти» придумав шахрайську схему, чим завдав збитків «Новій пошті» на 815 тисяч гривень. За даними видання, співробітник переклеїв інвентарний номер списаного комп’ютера на корпоративний ноутбук, після чого зробив підміну. Тим самим він заволодів ноутбуком з корпоративним програмним забезпеченням IC «AWIS», яке дозволяло йому входити в систему «Нової пошти» і здійснювати операції зі зміни даних, наприклад, змінювати суми в накладних, знімати контроль оплати, закривати накладні зовсім.

Навесні 2020 чоловіка звільнили, після чого він вирішив провернути план з безоплатного отримання товарів. «Нова пошта» компенсує вартість відправлень в разі їх втрати, чоловік вирішив скористатися цим фактом. У нього були навички користувача системи IC «AWIS», залишалося знайти інтернет-паролі, що він і зробив в інтернеті, відшукавши паролі 10 працівників компанії. Викрадені паролі належали операторам складів і керівникам відділень. Вони не усвідомлювали, що злочинець краде відправлення від їх імені. Для початку аферист вносив зміни в базу «НП», в результаті чого, йому вдалося безкоштовно заволодівати чужим майном, завдаючи тим самим матеріальну шкоду «Новій пошті», яка змушена була компенсувати вартість вкраденого власникам майна.

Схема створювалася гранично просто. Екс-співробітник робив в інтернеті дорогі замовлення на неіснуючі імена фізичних осіб, формою оплати він вибирав накладений платіж з доставкою на відділення. Після цього він входив в систему «Нової пошти» і прибирав контроль оплати. Далі, він заходив до відділення з підробленою карткою клієнта, на ній було нанесено вигадане ім’я, і ​​забирав покупку без оплати. Зловмисник курсував по країні і міняв відділення, щоб його не зловили. Сумарний збиток, який він завдав різних інтернет-магазинах електроніки, включаючи «Розетку» – 815 259 гривень. «Нова пошта» була змушена оплачувати втрати.

Шахрая затримали в одному з київських відділень, співробітники запідозрили щось недобре в системі і викликали поліцію, тим більше, що у них вже була орієнтування на підозрілого клієнта. Прибулий патруль затримав підозрюваного.

У матеріалах суду по даній кримінальній справі зафіксовано, що обвинувачений написав щиросердне визнання, попросив вибачення у представника потерпілої сторони і навіть відшкодував збитки на суму 100 тисяч гривень.

Обвинуваченому пред’явили цілий набір статей: від шахрайства та привласнення чужого майна, до несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних систем. Проте суд взяв до уваги факт визнання провини і готовність відшкодовувати збиток, а також такі особистісні характеристики обвинуваченого, як те, що він є тимчасово безробітним, який в розлученні виховує неповнолітню дитину, не має судимостей і не перебуває на обліку у нарколога.

З урахуванням всього вищеперерахованого, суд прийняв рішення пом’якшити вирок і замінив позбавлення волі випробувальним терміном 3 роки, з постановкою на облік і зобов’язанням відшкодувати завдані потерпілій стороні збитки в розмірі 637 тисяч гривень.

Нагадаємо, співробітник «Нової пошти», ледь влаштувавшись на роботу, почав красти техніку з посилок.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram