Кого обов’язково тестуватимуть на Covid-19

Миколаївська область очікує велику централізовану поставку – 23 тисячі швидких тестів на визначення антигену ковід-19 – які цього тижня управління охорони здоров’я отримає у Києві і потім одразу розподілить закладам охорони здоров’я нашої області.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я Оксана Черненко.

Оскільки тестування на визначення антигену – це завдання первинної медичної допомоги, в межах фінансування з державного бюджету через національну службу здоров’я України, заклади мають право – якщо не вистачає централізованих поставок, закупляти такі тести із державного бюджету – з тих коштів, які вони отримують від НСЗУ, зауважила Оксана Черненко.

Також чиновниця пояснила, чому після нового року кількість тестувань та нових випадків захворювання на Covid-19 зменшилась.

Під час онлайн-брифінгу заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Черненко також розказала про забезпечення киснем лікарень, які лікують пацієнтів із коронавірусом.

Окрім того, тестуванню підлягають особи, які прибули з регіонів зі значним поширенням коронавірусної хвороби, люди, які були в тісному контакті із хворими на ковід, і ті, кого планово госпіталізують. Також зараз МОЗ обмежило використання іфа-тестів і тепер їх використовуються для планового обстеження медичних працівників, які працюють із хворими на ковід.

Нагадаємо, що Миколаївщина перша в Україні за інтенсивністю розповсюдження COVID-19.

Як раніше повідомлялось, у Південній Кореї щеплення від коронавірусу буде безкоштовним.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram