Кісельова: віддавати садочки КОПам ніхто не збирається

Питання передачі КОПу 11 Миколаївських садочків та шкіл, що мають індивідуальне харчування не стоїть. Про це заявила депутат міської ради Олена Кісельова під час засідання комісії з питань законності та гласності.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

До депутатів звернулись батьки дітей одного з таких садочків, з проханням посприяти у вирішенні проблеми. Однак цього разу члени комісії зарадити не змогли через відсутність кворуму.

Ірина Варваренко водить сина до садочка № 140. В дитячому закладі кілька років тому налагодили систему індивідуального харчування. Все необхідне обладнання закупили коштом батьків. Тому люди проти того, щоб на їх кухню заходили співробітники КОПу.

Ми власним коштом відремонтували і обладнали кухню. А в даний час нас примушують пустити на наші кухні співробітників КОПу, які не несуть жодної відповідальності за приготовані страви. На жаль у наших завідуючих відбирають право контролювати (якість харчування – ред.). Співробітники КОПу жодним чином не підпордковуються працівникам, керівникам, батькам навчальних закладів,” – розповіла жінка.

Ірина вважає, що її дитину позбавляють права на якісне харчування в дитячому садочку. В даний час батьки мають змогу контролювати страви, що споживають їхні діти. З переходом назад до комунального підприємства з організації харчування в школах і садках ця можливість, на думку батьків, втрачається.

Умови утримання на КОПі – ми вчора там були – жахливі, там бігають величезні пацюки. Ми занепокоєні долею тих дітей, що харчуються зараз в КОПі. До КОПу ми не маємо права звертатись, КОП не має права надавати нам доступ на своє підприємство, КОП не має права навіть впустити нас до їдальні, як третіх сторонніх осіб, вони всього-лише орендатори”, – каже Ірина Варваренко.

Голова комісії Олена Кісельова зауважила, що навколо цього питання останнім часом відбувається багато спекуляцій та маніпуляцій.

Рішення щодо переведення в ту форму до КОПу ще не ухвалено і я содіваюсь, що воно і не буде ухвалено. Рішення щодо передачі до КОПу, по-суті такого рішення не може бути, оскільки могло бути рішення щодо зміни форми фінансування у садочках. Таке рішення готується довго і його приймає виконком”, – пояснила депутат.

Олена Кісельова каже, як депутат і юрист вивчала це питання, поспілкувавшись з фінансистами управління освіти.

Приєднати до КОПу нікого не можна, можна провести іншу тендерну закупівлю і ті кошти, які раніше надавались в дитячі садочки на харчування можуть бути перерозподілені і передані на тендерну процедуру. І в усьому цьому мала б місце процедура з реорганізації цих установ стосовно фінансово-господарської діяльності. Такої процедури станом на сьогодні, мені здається, вже не ведеться”, – розповіла Кісельова.

Процедуру переходу до КОПів депутат назвала “страшилками та міфами”. Разом з тим, порадила батькам написати звернення до апарату ради для того, щоб депутати змогли надалі опрацювати їх питання.

Голова комісії з питань законності, гласності та етики пообіцяла батькам вихованців 140-го садочка, обов’язково розглянути це питання на наступному засіданні, коли збереться кворум і депутати зможуть ухвалити якесь рішення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram