Кількість смертей від COVID-19 у світі може бути у 2-3 рази більшою за офіційну статистику – ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) вважають, що справжня кількість померлих унаслідок ускладнення коронавірусної хвороби у світі може бути значно вищою за офіційні дані.

Про це заявила помічниця гендиректора ВООЗ Саміра Асма під час презентації щорічного звіту про статистику світової охорони здоров’я, пише Reuters.

Ми, найімовірніше, зіткнулися зі значним зниженням загальної кількості смертей, прямо чи опосередковано пов’язаних із COVID-19, – сказала вона.

За словами Асми, наразі кількість смертей через ускладнення COVID-19 може бути «у два-три рази більшою» та становити приблизно 6-8 мільйонів. Натомість офіційні дані країн свідчать орієнтовно про 3,4 мільйона померлих у світі.

У ВООЗ кажуть, це могло статися через відсутність надійних систем реєстрації смертей у багатьох країнах і те, що багато людей помирали через COVID-19 до того, як пройшли тестування на коронавірус.

Окрім того, у деяких пацієнтів не реєстрували смерть від COVID-19, оскільки вона не була пов’язана безпосередньо із захворюванням, або ж люди з різних причин не зверталися до лікарів.

За даними ВООЗ, навіть у регіонах із порівняно надійною системою реєстрації, ймовірно, не зовсім точна статистика.

Раніше про невідповідність офіційних даних говорили науковці. Так, група вчених з науково-дослідного інституту Вашингтонського університету підрахувала, що з початку пандемії коронавірусу у світі від ускладнень COVID-19 померли приблизно 6,9 мільйона людей.

За даними науковців, найбільша кількість смертей від COVID-19, які не увійшли до офіційної статистики, була у країнах з наймасштабнішими спалахами захворювань. Однак у деяких країнах, де епідемія коронавірусу розвивалася не так гостро, після перерахунку показники також виявилися значно вищими. На думку вчених, це свідчить, що пандемія коронавірусу може бути значно більшою, ніж вважалося раніше.

Нагадаємо, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреесус вважає, що другий рік пандемії коронавірусу може бути більш смертоносним, аніж перший.

Раніше повідомлялося, у травні глава ВООЗ вакцинувався від коронавірусу.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31