Кіберзахист. Фото - Pixabay

Кіберполіція «накрила» вебресурс, де незаконно розповсюджували дані 200 мільйонів осіб

Працівники Департаменту кіберполіції Нацполіції України (НПУ) припинили роботу одного з найбільших вебресурсів, де незаконно розповсюджували персональні дані громадян України, Молдови, Білорусі, Казахстану та інших країн.

Про це інформує Департамент кіберполіції НПУ, передає Укрінформ. Досудове розслідування наразі триває.

Працівники Департаменту кіберполіції спільно з працівниками дізнання Дарницького управління поліції Києва та у співпраці з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та міжнародними партнерами із США, Молдови та Німеччини припинили факти порушення захисту персональних даних з використанням автоматизованих систем та мережі Інтернет, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що профілактичні заходи були спрямовані на виявлення окремих осіб та злочинних груп, які займаються незаконним отриманням та розповсюдженням персональних даних осіб, баз даних, а також встановлення підприємств, установ та організацій, які можуть бути причетні до порушення законодавства України в сфері обігу персональних даних.

Читайте також: В Україні «накрили» кібербанду: збитки іноземним компаніям сягають $120 мільйонів

Як уточнюється, у результаті спільних дій було локалізовано та припинено діяльність одного з найбільших вебресурсів, де незаконно розповсюджувалися персональні дані близько 200 мільйонів осіб, зокрема – громадян України, Молдови, Білорусі, Казахстану та інших країн.

У поліції зазначили, що на цьому сайті містилися відомості щодо номера телефону, прізвища, ім’я та по батькові громадян, їхнього місця реєстрації, а в окремих випадках – і інформація про надані адмінпослуги, пов’язані з використанням особами транспортних засобів.

Читайте також: Кіберполіція викрила угруповання, яке продало 40 тисяч підроблених ПЛР-тестів та Covid-сертифікатів

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за ст. 182 (Порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України. Процесуальне керівництво здійснює Дарницька окружна прокуратура Києва.

Нагадаємо, що кіберполіцейські під час операції “Павутина” викрили зловмисників, які розбещували дітей та розповсюджували порноконтент.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram