Фото: з відкритих джерел

Жителі Азії могли пережити епідемію коронавірусу 25 тисяч років тому

У ДНК сучасних жителів Східної Азії збереглися сліди стародавнього вірусу, що нагадує коронавірус SARS-CoV-2.

Як повідомляє газета Урядовий кур’єр, із посиланням на іноземні ЗМІ, вчені вважають, що жителі Азії могли пережити епідемію коронавірусу приблизно 25 тисяч років тому.

Генетики з США і Австралії вивчили еволюційну історію кількох десятків генетичних послідовностей, пов’язаних з реакцією людського організму на інфікування коронавірусами. Аналіз показав, що в стародавній Східній Азії вже 25 тисяч років тому існували віруси, які вражали людей і які нагадують SARS-CoV-2.

Генетичні особливості, які ми вивчили у зразках людей з проєкту “1000 геномів”, не дають засумніватися в тому, що схожі на коронавірус SARS-CoV-2 патогени існували в Східній Азії десятки тисяч років тому. Йдеться про зміни, яких зазнали гени, пов’язані з реакцією організму на COVID-19. Той факт, що сліди стародавнього коронавірусу були зафіксовані в Східній Азії, вказує на те, що цей регіон історично був чимось на зразок інкубатора для різноманітних коронавірусів, – каже еволюційний біолог Девід Енард з університету штату Арізона в Тусоні.

Читайте також: Зеленський підписав закон про штрафи за відсутність маски на обличчі у громадських місцях

Серед вчених досі немає єдиної думки про те, де і коли виник новий коронавірус SARS-CoV-2, що провокує хворобу COVID-19. Відповісти на це запитання допоможуть проєкти, в рамках яких проводиться вивчення еволюційної історії вірусів.

Нагадаємо, також, що за останню добу в Україні зафіксували значний приріст нових випадків інфікування COVID-19. Так, станом на 19 листопада заразились ще 13 357 людей.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram