Фото: BBC.com

Іран досі не надав Україні звіт про збитий літак МАУ

Іранська сторона досі не передала Києву проект технічного звіту про причини катастрофи літака авіакомпанії МАУ, який у січні збили іранські військові.

Про це розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в інтерв’ю ВВС News Україна

Українській стороні не надходив проект технічного звіту, підготовлений Іраном. Він обіцяє зробити це до кінця цього року. Ми чуємо ці обіцянки вже два місяці, – сказав Євген Єнін.

Заступник голови МЗС каже, що сталося «невелике непорозуміння», коли ЗМІ повідомили про передачу цього звіту. У той же час тоді мова йшла про відеоконференції, де країни-учасниці розслідування обговорили технічне розслідування трагедії.

За словами Євгена Єніна, остаточний звіт по катастрофі є ключовим етапом щодо встановлення справедливості у справі. Саме в ньому повинні бути висновки стосовно технічного стану літака, дій пілотів, взаємодії іранських цивільних фахівців тегеранського аеропорту і військових, які відповідали за ППО тощо.

Ставити питання компенсацій можна буде тоді, коли будуть точно визначені причини аварії, а винні будуть притягнуті до відповідальності.

На жаль, ми змушені констатувати брак довіри у відносинах наших держав. Ми пропонували Ірану створити спільну слідчу групу. Наполягали на проведенні спільних слідчих дій за участю українських та іранських слідчих і прокурорів. Поки дані ними обіцянки залишилися на папері, – підсумував Євген Єнін.

Нагадаємо, в Ірані заявили, що не мають наміру виплачувати компенсацію компанії МАУ за збитий лайнер. У Тегерані вважають, що виплати мають здійснити європейські страхові компанії.

Також повідомлялось, Іран не йде на переговори з Україною щодо вирішення питання про компенсації родинам загиблих у катастрофі літака МАУ, який 8 січня збили поблизу Тегерана. Хоча раніше Іран заявляв про готовність виплатити компенсацію.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram